Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pārbūves kategorijas

 

Transportlīdzeklim pieļaujamie pārbūves veidi iedalīti 3 kategorijās, kas uzskaitīti pārbūves noteikumu 2. pielikumā.

Pirmās kategorijas pārbūve: transportlīdzekļa individuālā pārbūve, kuras veikšanai nav nepieciešams izstrādāt un saskaņot transportlīdzekļa pārbūves tehnisko projektu.

Pirmās kategorijas pārbūves vispārīgā kārtība:

 1. Jāveic transportlīdzekļa pārbūve atbilstoši pārbūves noteikumu 3.pielikumā “Būtiskās tehniskās prasības transportlīdzekļa pārbūvei” noteiktajām prasībām, bez pārbūves tehniskā projekta izstrādes.
 2. Jāveic transportlīdzekļa tehniskā ekspertīze jebkurā transportlīdzekļa kategorijai atbilstošā tehniskās apskates stacijā.
 3. Pēc tehniskās ekspertīzes atzinuma saņemšanas transportlīdzekļa īpašnieks (turētājs) veikto pārbūvi ne vēlāk kā 5 dienu laikā reģistrē kādā no CSDD klientu apkalpošanas centriem.

Otrās kategorijas pārbūve: transportlīdzekļa individuālā pārbūve, kuras veikšanai ir nepieciešams izstrādāt un saskaņot transportlīdzekļa pārbūves tehnisko projektu. Piemēram, benzīna motora maiņa pret citas automobiļa markas dīzeļmotoru; kravas kastes pārbūve par kravas kokvedēju; kravas furgona pārbūve par pasažieru autobusu. 

Otrās kategorijas pārbūves vispārīgā kārtība:

 1. Pārbūves tehnisko projektu (turpmāk – projekts) izstrādā atbilstoši pārbūves noteikumu 6.nodaļā un 3.pielikumā “Būtiskās tehniskās prasības transportlīdzekļa pārbūvei” noteiktajām prasībām.
 2. Bankā (internetbankā) vai CSDD klientu apkalpošanas centrā apmaksā projekta saskaņošanu 14,23 eiro apmērā.
 3. Nosūta projektu saskaņošanai elektroniskā formā CSDD, e-pasts parbuves@csdd.gov.lv, papildus norādot projekta iesniedzēja kontaktinformāciju un pievienojot maksājuma uzdevuma kopiju par projekta saskaņošanu.
 4. CSDD ne vēlāk kā 15 dienu laikā projektu saskaņo vai nesaskaņo/atsaka saskaņošanu. Projekts netiek saskaņots, ja tas neatbilst pārbūves noteikumu 3. pielikumā “Būtiskās tehniskās prasības transportlīdzekļa pārbūvei” noteiktajām prasībām.
 5. CSDD saskaņošanas atteikumu vai saskaņotu projektu elektroniskā formā nosūta uz projekta iesniedzēja norādīto e-pasta adresi.
 6. Transportlīdzeklim veic pārbūvi atbilstoši saskaņotajam projektam.
 7. Transportlīdzekli pēc pārbūves uzrāda tehniskajā ekspertīzē transportlīdzekļa kategorijai atbilstošā tehniskās apskates stacijā kopā ar saskaņoto projektu (drukātā formā).
 8. Pēc transportlīdzekļa tehniskās ekspertīzes atzinuma saņemšanas transportlīdzekļa īpašnieks (turētājs) veikto pārbūvi ne vēlāk kā 5 dienu laikā reģistrē kādā no CSDD klientu apkalpošanas centriem.

Trešās kategorijas pārbūve: transportlīdzekļu sērijveida pārbūve, kuru kā pakalpojumu veic komersants jeb pārbūves uzņēmums, piemēram, pārbūve par mācību automobili jeb dublējošo vadības ierīču uzstādīšana; gāzes barošanas iekārtas uzstādīšana.

Aizliegtie transportlīdzekļu pārbūves veidi uzskaitīti MK noteikumu Nr.725 "Transportlīdzekļu pārbūves noteikumi" III sadaļā, piemēram: 

 • aizliegts veikt izmaiņas balstiekārtas konstrukcijā; 
 • aizliegts uzstādīt citas markas rāmi; 
 • aizliegts uzstādīt oriģinālās degvielas tvertnes vietā pašizgatavotu vai citas markas un modeļa degvielas tvertni vai degvielas tvertni, kas nav iekļauta transportlīdzekļa tipa apstiprinājumā.

Pievienotie faili