Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārīga informācija

Transportlīdzekļu pārbūve

Transportlīdzekļu pārbūve ir izmaiņu veikšana transportlīdzekļa konstrukcijā, t.sk. transportlīdzekļa agregātu, virsbūves, iekārtu, sistēmu, ierīču, mehānismu, mezglu, detaļu vai papildu aprīkojuma uzstādīšana, izmaiņa, nomaiņa vai demontāža, kura rezultātā mainās transportlīdzekļa uzskaites tehniskie dati vai transportlīdzekļa konstruktīvie parametri.

Pārbūves gadījumā obligāti jāveic tehniskā ekspertīze. Tehnisko ekspertīzi pēc pārbūves var veikt jebkurā transportlīdzekļa kategorijai atbilstošā tehniskās apskates stacijā.

Par pārbūvi nav uzskatāmas:

transportlīdzeklim veiktās izmaiņas, kuras uzskaitītas MK noteikumos Nr.725 "Transportlīdzekļu pārbūves noteikumi" (turpmāk - pārbūves noteikumi) 4.punktā.

 Piemēram:

  • līdz 2001.gada 1.janvārim izgatavotam transportlīdzeklim - motora maiņu pret tās pašas transportlīdzekļa markas un modeļa un tā paša veida (dzirksteļaizdedzes, kompresijas aizdedzes) motoru, ja šādu motoru transportlīdzeklim paredz tā izgatavotājs un ja, mainot motoru, netiek mainītas motora stiprinājuma vietas, kā arī ja motora maiņa būtiski neietekmē automobiļa iekārtu (piemēram, bremžu iekārtas, stūres iekārtas) un sistēmu darbību un efektivitāti;
  • sēdvietu īslaicīgu demontāžu, saglabājot to stiprinājuma vietas;
  • tenta karkasa un tenta uzstādīšanu (demontāžu) kravas kastei;
  • gaisa aptecētāju (spoileru, anti-spārnu) uzstādīšanu (demontāžu);
  • logu pārklāšanu ar gaismas caurlaidību samazinošiem materiāliem atbilstoši tehnisko normatīvu prasībām.

Lai saņemtu informāciju par transportlīdzekļu pārbūvi un tehnisko ekspertīzi, jāvēršas CSDD Tehniskajā departamentā, Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6, vai jāsazinās pa tālruni 67025735.

 

Ja veikta pārbūve un transportlīdzeklis piedalās ceļu satiksmē, 5 dienu laikā pēc pārbūves jāveic pārbūves reģistrācija (skatīt sadaļu "Transportlīdzekļa tehnisko datu izmaiņu reģistrācija").