Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Kuģošanas līdzekļu reģistrācijas termiņi

Reģistrācija jāveic 5 dienu laikā pēc kuģošanas līdzekļa:

  • iegādes vai ievešanas no ārvalsts;
  • īpašnieka (valdītāja) vai reģistrācijas apliecībā norādītā turētāja datu maiņas;
  • reģistrējamo tehnisko datu maiņas. Pārmaiņas nav jāreģistrē, ja kuģošanas līdzeklim īslaicīgi tiek izmantots cits uzkarināmais motors (kas nav norādīts reģistrācijas apliecībā), kura jauda nepārsniedz 36,8 kW. Ja kuģošanas līdzeklim izmantojamā uzkarināmā motora jauda ir 36,8 kW vai vairāk, tā izmantošanas tiesības persona apliecina ar attiecīgu reģistrācijas apliecību vai izziņu par mazizmēra kuģošanas līdzekļa motora piederību.

Airu laivas reģistrē brīvprātīgi, izņemot gadījumus, ja pašvaldība vai cits iekšējo ūdeņu īpašnieks tam piederošajos ūdeņos ir paredzējis airu laivu reģistrēšanu.

Lai piedalītos ūdens satiksmē kuģošanas līdzekļa motoram ir jābūt norādītam kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecībā. Motors var nebūt norādīts kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecībā šādos gadījumos:

  • ja motora jauda ir mazāka par 3,7 kW;
  • ja līdzi ir CSDD izsniegta izziņa par kuģošanas līdzekļa motora piederību (izziņa var būt izsniegta arī citai personai). Izziņu par kuģošanas līdzekļa motora piederību izsniedz tikai uzkarinātam motoram (skatīt sadaļu "Kuģošanas līdzekļa uzkarināmā motora reģistrācija Latvijā");
  • ja līdzi ir cita kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecība, kurā ir reģistrēts izmantojamais motors.