Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Vienas dienas atļauja piedalīties ceļu satiksmē (turpmāk - atļauja) paredzēta, lai transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) varētu aizbraukt līdz tehniskās apskates stacijai ar transportlīdzekli, kuram beidzies tehniskās apskates derīguma termiņš. 

Atļauju transportlīdzekļa vadītājs var noformēt:

  • elektroniski e.csdd;
  • jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā, kur to var saņemt pilngadīga persona, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (personas pasi/ID karti, CSDD izsniegtu vadītāja apliecību vai mācību braukšanas atļauju).

Atļauja tiek izsniegta tikai Latvijā reģistrētiem, uzskaitē esošiem transportlīdzekļiem, kā arī transportlīdzekļiem, kuri noņemti no uzskaites atsavināšanai Latvijā vai kuri izslēgti no Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra, ja 3 gadus nav veikta valsts tehniskā apskate vai reģistrācijas darbības.

Atļauja dod tiesības pārvietoties ar tajā norādīto transportlīdzekli no tā remonta vai atrašanās vietas tikai līdz tuvākajai transportlīdzekļa kategorijai atbilstošajai tehniskās apskates stacijai.

Atļauja piedalīties ceļu satiksmē ir derīga elektroniski un to nav nepieciešams izdrukāt. Policijas, muitas vai robežsardzes darbinieki par atļaujas esamību var pārliecināties tiešsaistē Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā.

Noformējot un saņemot atļauju, transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) apliecina, ka viņa transportlīdzeklis tieši neapdraud satiksmes drošību, apkārtējo vidi, cilvēku veselību vai dzīvību un ka transportlīdzeklim nav tādu trūkumu vai bojājumu, kuru dēļ tas nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē.

Vienam transportlīdzeklim atļauja tiek izsniegta ne vairāk kā divas reizes kalendārajā gadā. Atļauja derīga tikai datumā, uz kuru tā ir noformēta.

Atļauja nedod tiesības ar transportlīdzekli veikt pasažieru vai kravu pārvadājumus, kā arī transportlīdzekļu vadītāju apmācību.

Atļauju iespējams noformēt arī tad, ja Administratīvās atbildības likumā noteiktā termiņā nav samaksāti piemērotie naudas sodi vai transportlīdzeklis nav noteiktā kārtībā pārreģistrēts.

Atļauju var noformēt, neveicot maksājumu par to. Šajā gadījumā maksa par atļauju tiks iekasēta kopā ar citiem pakalpojumu maksājumiem, veicot apmaksu pirms to saņemšanas.