Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

CSDD TELPĀS JĀLIETO MUTES UN DEGUNA AIZSARGMASKA! 

Pirmreizējā un kārtējā pārbaude

Veselības pārbaudes (medicīnas izziņas), kuru termiņš beidzās ārkārtējās situācijas laikā (no 12.03.2020 līdz 09.06.2020.), bija derīgas visu ārkārtējās situācijas laiku un ir derīgas vēl 3 mēnešus pēc tā beigām, t.i., līdz 09.09.2020. Plašāka info šeit.

Pirmreizējās un kārtējās veselības pārbaudes jāveic transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāja kvalifikāciju (izņemot velosipēdistus).

Veselības pārbaudi pēc personas izvēles veic:

  • ģimenes ārsts, kura pacientu sarakstā persona ir reģistrēta un kura veselības aprūpē šī persona ir vismaz 6 mēnešus;
  • ārstniecības iestādē izveidota ārstu komisija, kuru vada ģimenes ārsts vai internists un kuras sastāvā ir neirologs, oftalmologs, otorinolaringologs, ķirurgs vai traumatologs ortopēds, psihiatrs un narkologs.

Veselības pārbaudes derīguma termiņu persona bez maksas var pārbaudīt e-CSDD.

Pēc veselības pārbaudes ārsts vai ārstu komisijas vadītājs 2 darbdienu laikā atzinumu par personas veselības pārbaudē konstatētajiem faktiem ievada transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Tas nozīmē, ka personai nav nepieciešama medicīniskā izziņa “papīra formātā”.

Termiņi veselības pārbaudes veikšanai:

  • AM, A1, A, B1, B un BE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem ik pēc 10 gadiem, personām pēc 60 gadu vecuma – maksimāli ik pēc 3 gadiem;
  • C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E un DE kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem ik pēc 5 gadiem, personām pēc 60 gadu vecuma - maksimāli ik pēc 3 gadiem.

Veselības pārbaudes nepieciešamību un kārtību nosaka Ceļu satiksmes likums un MK noteikumi nr.940 “Noteikumi par veselības pārbaudēm transportlīdzekļu vadītājiem un personām, kuras vēlas iegūt transportlīdzekļu vadītāju kvalifikāciju, kā arī par pirmstermiņa veselības pārbaudes izdevumu segšanas kārtību”.