Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Saldus tehniskās apskates stacijā (kravas auto līnijā) no 1.09.2021.-03.10.2021 norisināsies remontdarbi. Klientus lūgums šajā laikā izmantot tuvākās kravas auto tehniskās apskates stacijas Talsos, Grobiņā, Ventspilī vai Jelgavā.

Pakalpojuma saņemšanas kārtība saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem: ŠEIT 

Vispārēja informācija

Velosipēds ir transportlīdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot uz tā esošā cilvēka muskuļu spēku (izņemot invalīdu ratiņus). Velosipēds var būt aprīkots ar elektromotoru, kura jauda ir ne lielāka par 0,25 kW. Ja jauda pārsniedz 0,25 kW, transportlīdzeklis atbilst mopēda kategorijai un, lai ar to piedalītos ceļu satiksmē, tas obligāti jāreģistrē, kā arī jānoformē sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana (OCTA).

Velosipēdu reģistrācija ir brīvprātīga un tā izmantošanai OCTA nav nepieciešama. Velosipēdu var reģistrēt e-CSDD, jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā (izņemot tehniskās apskates stacijas) vai izmantojot CSDD mobilo aplikāciju.

Velosipēdu bez rāmja numura CSDD nereģistrē.

Reģistrējot velosipēdu, tiek izdarīts ieraksts Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Velosipēda reģistrācijas faktu apliecinošs dokuments izsniegts netiek.

Velosipēdus reģistrē īpašumā personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu un kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kā arī tādai personai, kura ir saņēmusi Latvijā izdotu reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās apliecību vai uzturēšanās atļauju. Velosipēda reģistrāciju nepilngadīgas (16 līdz 18 gadus vecas) personas īpašumā veic aizbildnis.

Lai palielinātu velosipēdu īpašnieku aizsardzību pret velosipēdu zādzību, kā arī lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, reģistrējot velosipēdu vai arī iepriekš CSDD reģistrēta velosipēda īpašniekam ir radīta iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.

Velosipēdu nav iespējams reģistrēt:

  • ja šāds velosipēds jau ir reģistrēts citai personai un nav noņemts no uzskaites;
  • ja velosipēda reģistrētais īpašnieks izdarījis reģistrā atzīmi par to, ka velosipēds ir zagts.

Informācija par citām personām reģistrētu velosipēdu reģistrā nav pieejama.

Ja velosipēds reģistrēts CSDD un tas nozagts, iesakām:

  • e-CSDD vai mobilajā aplikācijā reģistrēt atzīmi par velosipēda zādzību, jo atzīme liegs CSDD reģistrēt šo velosipēdu citas personas īpašumā;
  • iesniegt iesniegumu Valsts policijai par velosipēda zādzības faktu, jo atzīmei Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā ir informatīvs raksturs un Valsts policija šo informāciju nesaņem.