Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Velosipēds ir transportlīdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot uz tā esošā cilvēka muskuļu spēku (izņemot invalīdu ratiņus). Velosipēds var būt aprīkots ar elektromotoru, kura jauda ir ne lielāka par 0,25 kW.

Elektroskrejritenis ir ar elektromotoru aprīkots transportlīdzeklis, kura konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 25 kilometrus stundā, kuram nav pedāļu, kurš paredzēts vienam cilvēkam un ir aprīkots ar stūri vai roku atbalstu, kas ir mehāniski savienots ar kāju atbalsta virsmu.

Ja transportlīdzekļa tehniskie parametri pārsniedz velosipēda un elektroskrejriteņa definīcijā noteiktos, ar to dalība ceļu satiksmē atļauta pēc transportlīdzekļa reģistrācijas un sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšanas (OCTA) noformēšanas.

Velosipēdu un elektroskrejriteņu reģistrācija ir brīvprātīga un tā izmantošanai OCTA nav nepieciešama.

Velosipēdu un elektroskrejriteni var reģistrēt e-csdd vai jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā (izņemot tehniskās apskates stacijas).

Reģistrējot velosipēdu vai elektroskrejriteni, tiek izdarīts ieraksts Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā un tiek izsniegta reģistrācijas uzlīme.

CSDD nereģistrē:

  • velosipēdu bez rāmja numura;
  • elektroskrejriteni, kuram nav izgatavotāja piešķirtā sērijas vai produkcijas numura (numura uz izgatavotāja uzlīmes vai plāksnītes);
  • elektroskrejriteni, par kura tehniskajiem datiem nav publiski pieejamas izgatavotāja informācijas.
  • velosipēdu un skrejriteni, ja tas jau ir reģistrēts citai personai un nav noņemts no uzskaites;
  • ja velosipēda vai elektroskrejriteņa reģistrētais īpašnieks izdarījis Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā atzīmi par to, ka velosipēds vai elektroskrejritenis ir zagts, vai arī paziņojis par to Valsts policijai un informāciju par zādzības faktu iekļauta meklēšanā esošo transportlīdzekļu sarakstā.

 

Uzmanību!

Ja pēc velosipēda vai elektroskrejriteņa reģistrācijas tiek konstatēts, ka reģistrācija nav veikta noteiktajā kārtībā, CSDD anulē reģistrāciju.

Velosipēdu un elektroskrejriteni īpašumā reģistrē īpašumā šādām personām:

  • fiziskai personai, kura sasniegusi 16 gadu vecumu un kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, vai ārzemnieks, ziņas par kuru iekļautas Fizisko personu reģistrā un kuram ir tiesisks pamats uzturēties Latvijā. Velosipēda vai elektroskrejriteņa reģistrāciju nepilngadīgai personai veic tās aizbildnis;
  • Latvijā reģistrētai juridiskai personai.

Informācija par citām personām reģistrētu velosipēdu un elektroskrejriteni reģistrā nav pieejama.

Ja velosipēds vai elektroskrejritenis reģistrēts CSDD un tas nozagts, iesakām:

  • e-csdd reģistrēt atzīmi par velosipēda vai elektroskrejriteņa zādzību, jo atzīme liegs CSDD reģistrēt šo velosipēdu citas personas īpašumā;
  • iesniegt iesniegumu Valsts policijai par zādzības faktu, jo atzīmei Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā ir informatīvs raksturs un Valsts policija šo informāciju nesaņem.