Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Transportlīdzekļa īpašniekam ir iespēja reģistrēt transportlīdzekļa faktisko lietotāju, norādot viņu kā turētāju reģistrācijas apliecībā, kā arī nomainīt reģistrēto turētāju uz citu. Šo darbību var veikt CSDD transportlīdzekļa īpašnieka un turētāja (turētāja maiņas gadījumā – no jauna norādāmā turētāja) vai šo personu pilnvarotu personu klātbūtnē (skatīt sadaļu "Personas, kuras var iesniegt dokumentus transportlīdzekļa reģistrācijai CSDD"). Šo darbību var veikt arī attālināti kā distances reģistrāciju. Šajā gadījumā turētāja reģistrāciju uzsāk reģistrētais transportlīdzekļa īpašnieks jebkurā CSDD nodaļā vai e-CSDD, bet reģistrāciju pabeidz turētājs (skatīt sadaļu "Turētāja reģistrācija attālināti (distances reģistrācija").

Dzēšot reģistrācijas apliecībā ierakstu par turētāju, turētāja klātbūtne nav nepieciešama.

Ja kā transportlīdzekļa turētājs netiek norādīta kāda cita persona, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā kā turētāju norāda transportlīdzekļa īpašnieku.

Veicot transportlīdzekļu reģistrāciju, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norāda turētāja deklarēto dzīvesvietu (atrašanās vietu), bet gadījumā, ja transportlīdzekļa īpašnieks ir arī tā turētājs – transportlīdzekļa īpašnieka deklarēto dzīvesvietu (atrašanās vietu).

Noņemot transportlīdzekli no uzskaites atsavināšanai Latvijā vai izvešanai no Latvijas, reģistrētā turētāja atbildība par pārkāpumiem, kas ar transportlīdzekli izdarīti ceļu satiksmē, tiek izbeigta.