Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Transportlīdzekļa tehnisko datu izmaiņu reģistrācija

Vispārēja informācija

Ja mainās kaut viens no transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītajiem uzskaites tehniskajiem datiem (piemēram, ja transportlīdzeklim uzkrāsota/uzlīmēta uzņēmuma reklāma*, vai tml. un citas krāsas elementi aizņem vairāk kā 20 % no transportlīdzekļa krāsojamās virsmas**), un ar transportlīdzekli piedalās ceļu satiksmē, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības maiņa jāveic 5 dienu laikā no izmaiņu brīža. 

Informāciju par noteiktajām prasībām pārbūves gadījumā skatīt sadaļā "Transportlīdzekļu pārbūve".

Ja transportlīdzeklis, kas pēc savas konstrukcijas paredzēts braukšanai pa ceļa kreiso pusi, pielāgots braukšanai pa ceļa labo pusi, tam jāatbilst šādām prasībām: Vieglā automobiļa pielāgošana labās puses kustībai).

* 30.10.2012. Ministru kabineta noteikumi Nr.732 “Kārtība, kādā saņemama atļauja reklāmas izvietošanai publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu” nosaka, ka Reklāmas vai reklāmas objekta projektu saskaņošanai pašvaldībā neiesniedz, ja reklāmu izvieto uz pasažieru sabiedriskā transportlīdzekļa, kas pārvietojas pa dažādām administratīvajām teritorijām, kā arī reklāmu uzkrāso vai uzlīmē uz privātpersonai piederoša transportlīdzekļa un attiecīgā reklāma nav uzskatāma par mobilo reklāmu atbilstoši šiem noteikumiem.

** krāsu nosaka pēc vienapjoma virsbūves krāsojuma, kravas automobiļiem ar kabīni pēc šīs kabīnes krāsojuma, piekabei (puspiekabei) pēc rāmja, virsbūves vai uzstādītās iekārtas krāsas (atkarībā no konkrētā transportlīdzekļa veida).