Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA par izmaiņām CSDD pakalpojumos COVD-19 ārkārtējās situācijas laikā.
Klātienes pakalpojumi-TL reģistrācija un vadītāju kvalifikācija-tiek nodrošināti tikai pēc iepriekšējā pieraksta PA TĀLRUNI KAC darba laikā
TEHNISKĀ APSKATE tiek veikta esošajā kārtībā.

Transportlīdzekļa tehnisko datu izmaiņu reģistrācija

Nosacījumi

Ja mainās kaut viens no transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītajiem uzskaites tehniskajiem datiem un ar transportlīdzekli piedalās ceļu satiksmē, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības maiņa jāveic 5 dienu laikā no izmaiņu brīža. 

Ja transportlīdzeklis, kas pēc savas konstrukcijas paredzēts braukšanai pa ceļa kreiso pusi, pielāgots braukšanai pa ceļa labo pusi, tam jāatbilst šādām prasībām: "Vieglā automobiļa pielāgošana labās puses kustībai").

No 01.12.2019. nav jāreģistrē transportlīdzekļa krāsas maiņa un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā sadaļā “Krāsa” norāda ierakstu “**”. . Krāsas maiņas reģistrācija nav obligāta arī tad, ja mainījusies līdz 01.12.2019.  transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītā krāsa.

Reģistrācija KAC:

Transportlīdzekļa reģistrāciju var veikt:

Transportlīdzekļa tehnisko datu izmaiņu reģistrāciju veic šādā kārtībā:

  • uzrāda transportlīdzekli agregātu numuru salīdzināšanai (sīkāk skatīt sadaļu “Agregātu numuru salīdzināšana”) izņemot, ja transportlīdzeklim mainījusies transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītā krāsa;
  • iesniedz transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību;
  • uzrāda dokumentu iesniedzēja personas pasi vai ID karti. CSDD izsniegtu vadītāja dokumentu var uzrādīt, ja Iedzīvotāju reģistrā ir informācija par derīgu personas pasi vai ID karti;

Papildus, ja veikta transportlīdzekļa pārbūve:

  • iesniedz dokuments, kas apliecina pārbūves atbilstību noteiktajām prasībām (informāciju par pārbūvi skatīt sadaļā "Transportlīdzekļu pārbūve").
  • ja pārbūves rezultātā tiek mainīta virsbūve, kabīne vai rāmis:
    • pārbūvējamais transportlīdzeklis jāuzrāda transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanai pirms un pēc pārbūves;
    • iesniedzams arī dokuments, kas apliecina numurētā agregāta uzskaites tehniskos datus un tā piederību;
  • ja pārbūvēts Latvijā iepriekš nereģistrēts transportlīdzeklis, transportlīdzekļa reģistrācijai iesniedz sadaļā "Pirmreizējā transportlīdzekļa reģistrācija Latvijā" minētos dokumentus.