Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Rīcība ar nolietotiem transportlīdzekļiem

Saskaņā ar Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu transportlīdzekļa īpašnieka pienākums ir nodrošināt, lai jebkurš tā īpašumā esošs nolietots transportlīdzeklis tiktu nodots apstrādes uzņēmumam.  Ja transportlīdzeklis nodots apstrādes uzņēmumā Latvijā, uzņēmums pēc transportlīdzekļa pieņemšanas apstrādei tiešsaistē to noņem no uzskaites  Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, bet personai, kura transportlīdzekli ir nodevusi apstrādei, izsniedz transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu.

Ja nolietots transportlīdzeklis nodots likvidācijai ārvalstī, transportlīdzekli noraksta, tā īpašniekam vēršoties jebkurā no 26 CSDD klientu apkalpošanas centriem un iesniedzot ārvalsts apstrādes uzņēmuma izsniegtu transportlīdzekļa likvidēšanu apliecinošu dokumentu.

Sīkāka informācija par šo darbību skatāma šeit: Transportlīdzekļa norakstīšana (vieglie auto, kravas auto līdz 3 500 kg, tricikli vai kvadracikli).

Ja Latvijas apstrādes uzņēmumam tiek nodots ārvalstī reģistrēts transportlīdzeklis uzņēmums pēc transportlīdzekļa pieņemšanas apstrādei personai, kura transportlīdzekli ir nodevusi apstrādei, izsniedz likvidācijas sertifikātu. Ar šo dokumentu persona var vērsties savas valsts transportlīdzekļu reģistrā, lai transportlīdzekli norakstītu.

Kravas automobili ar pilnu masu virs 3500 kg, autobusu, piekabi, puspiekabi, motociklu vai mopēdu noņem no uzskaites norakstīšanai e-CSDD vai jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā. Sīkāka informācija par šo darbību skatāma šeit: Transportlīdzekļa norakstīšana (kravas auto virs 3 500 kg, autobusi, piekabes, puspiekabes, motocikli vai mopēdi).