Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

No ES ievesta transportlīdzekļa reģistrācijas termiņi

Ja ārvalstī reģistrēta transportlīdzekļa īpašnieks ir ārzemnieks vai ārvalstīs reģistrēta juridiska persona, ceļu satiksmē iesaistītais transportlīdzeklis jāreģistrē Latvijā, ja tas Latvijā atrodas Latvijā ilgāk par trim mēnešiem. Nosacījums attiecas uz visām ES iedzīvotāju kategorijām.

Ja ārvalstī reģistrēta transportlīdzekļa īpašnieks ir Latvijas iedzīvotājs vai Latvijā reģistrēta juridiska persona, ceļu satiksmē iesaistītais transportlīdzeklis jāreģistrē Latvijā 5 dienu laikā pēc tā iegādes vai ievešanas brīža Latvijā.

Ja no ārvalstīm ievestu transportlīdzekli neizmanto ceļu satiksmē, to var nereģistrēt, taču transportlīdzeklis jāuzrāda agregātu numuru salīdzināšanai piecu dienu laikā pēc tā ievešanas Latvijā.

Informāciju par personām, kurām var reģistrēt transportlīdzekli Latvijā, skatāma šeit: Personas, kam reģistrē transportlīdzekli. Ja transportlīdzekļa turētājs ir persona, kura nav Latvijas pilsonis vai nepilsonis un kura nav saņēmusi Latvijā izdotu uzturēšanās atļauju, transportlīdzekli reģistrē Latvijā, norādot reģistrācijas apliecības derīguma termiņu - 6 mēneši.

Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, ir paredzēta administratīvā atbildība. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 72.panta pirmo daļu par minēto pārkāpumu piemēro naudas sodu no vienpadsmit līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām (55 līdz 140 euro).

Transportlīdzekļa reģistrāciju var veikt jebkurā no 26 CSDD klientu apkalpošanas centriem.