Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Darbības, ja Latvijā reģistrētu transportlīdzekli izved no valsts

Ja transportlīdzekli paredzēts izvest no Latvijas pārreģistrācijai vai atsavināšanai citā valstī, tas jānoņem no uzskaites izvešanai no Latvijas. Noņemot transportlīdzekli no uzskaites izvešanai no Latvijas, tiek izbeigta reģistrētā turētāja atbildība par pārkāpumiem, kas ar transportlīdzekli izdarīti ceļu satiksmē.

Ja transportlīdzeklis Latvijā reģistrēts uz laiku, reģistrācijai uz laiku iesniegtos dokumentus un numura zīmes uzglabā attiecīgajā CSDD klientu apkalpošanas centrā, kur tos īpašnieks saņem, noņemot transportlīdzekli no uzskaites izvešanai no Latvijas. Transportlīdzekli atļauts noņemt no uzskaites izvešanai ne ātrāk kā 5 darba dienas pēc tā pirmās reģistrācijas vai atkārtotas pirmās reģistrācijas Latvijā. Sīkāk informācija par noņemšanu no uzskaites izvešanai no Latvijas skatāma šeit: Transportlīdzekļa noņemšana no uzskaites izvešanai no Latvijas.

Latvijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem noteikti nodokļi maksājami līdz brīdim, kad transportlīdzeklis tiek noņemts no uzskaites vai no ārvalsts transportlīdzekļu reģistra tiek saņemta informācija par transportlīdzekļa pārreģistrāciju ārvalstī.

Lai ar transportlīdzekli, kurš noņemts no uzskaites izvešanai no Latvijas, piedalītos ceļu satiksmē, jāsaņem tranzīta numuri (skatīt sadaļu "Tranzīta numura zīmju saņemšana").