Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Lai norakstītu vieglo automobili, kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklu vai kvadriciklu, tas nododams transportlīdzekļu Apstrādes uzņēmumā, kurš pēc transportlīdzekļa pieņemšanas apstrādei apstrādes uzņēmums noraksta to CSDD (skatīt sadaļu "Nolietota transportlīdzekļa pārstrāde"), bet personai, kura transportlīdzekli ir nodevusi apstrādei, izsniedz likvidācijas sertifikātu.

Vieglo automobili, kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklu un kvadriciklu var norakstīt, nenododot apstrādes uzņēmumam, ja:

  • transportlīdzekļu reģistrā ir informācija, ka transportlīdzeklis atrodas meklēšanā vairāk nekā gadu, vai iesniedz šo faktu apstiprinošu Valsts policijas izsniegtu dokumentu;
  • iesniedz dokumentu, kurš apliecina, ka transportlīdzeklis gājis bojā, piemēram, ārvalstīs izsniegts noteikta satura likvidācijas sertifikāts, ārvalsts kompetentās iestādes (policija, ugunsdzēsības dienests) izsniegta izziņu par to, ka transportlīdzeklis gājis bojā un nodots pārstrādes uzņēmumā;
  • transportlīdzekļa īpašnieks vai viņa pilnvarota persona apliecina, ka transportlīdzeklis ir iznīcināts vai gājis bojā līdz 31.12.2009 un ar šo transportlīdzekli pēc 31.12.2009. reģistrā nav veiktas nekādas darbības (reģistrācija vai tehniskā apskate).

Šādus transportlīdzekļus var norakstīt e-CSDD (skatīt sadaļu "Transportlīdzekļa norakstīšana e-CSDD") vai vēršoties jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā.

Ja apstrādes uzņēmumam nav iespējams nodot vieglo automobili, kravas automobili ar pilnu masu līdz 3500 kg, triciklu vai kvadriciklu, ar kuru reģistrā pēc 31.12.2009. ir veiktas darbības (reģistrācija vai tehniskā apskate), to var norakstīt, vēršoties jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā. Šajā gadījumā maksājams dabas resursu nodoklis (165,00 eiro). Nodoklis nav jāmaksā, ja transportlīdzeklis izsludināts meklēšanā vairāk nekā gadu.

Svarīgi!
Ar norakstītu transportlīdzekli piedalīties ceļu satiksmē aizliegts un aizliegts to turpmāk reģistrēt kā transportlīdzekli, izņemot gadījumu, ja tas norakstīts, pamatojoties uz transportlīdzekļu reģistra informāciju par transportlīdzekļa atrašanos meklēšanā.

Ja transportlīdzekli noraksta vai nodod apstrādei, tā īpašnieks transportlīdzeklim piešķirto numuru gada laikā no transportlīdzekļa norakstīšanas dienas var rezervēt cita transportlīdzekļa reģistrācijai, ja pirms vai pēc transportlīdzekļa norakstīšanas numura zīmes tiek nodotas CSDD klientu apkalpošanas centrā. Papildus informācija par numura rezervēšanu sadaļā "Iespēja rezervēt valsts reģistrācijas numuru citam transportlīdzeklim".

Pēc transportlīdzekļa norakstīšanas var saņemt apliecinājumu par transportlīdzekļa norakstīšanu e-CSDD vai jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā.