Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Ja transportlīdzekli paredzēts atsavināt citai personai Latvijā, tas jānoņem no uzskaites atsavināšanai Latvijā. Šo darbību var veikt reģistrētais īpašnieks (gan fiziskas, gan juridiskas personas) gan CSDD klientu apkalpošanas centrā (skatīt sadaļu "Transportlīdzekļa noņemšana no uzskaites atsavināšanai Latvijā CSDD klientu apkalpošanas centrā"), gan e-CSDD

No 20.01.2017. ar transportlīdzekli, kurš noņemts no uzskaites atsavināšanai Latvijā, atļauts piedalīties ceļu satiksmē 5 dienas.

Transportlīdzekli atļauts atsavināt arī pēc šī termiņa beigām, bet, lai to izmantotu ceļu satiksmē, transportlīdzeklis jāatjauno uzskaitē (skatīt sadaļu "Noņemta no uzskaites transportlīdzekļa atjaunošana uzskaitē"), vēršoties jebkurā no CSDD klientu apkalpošanas centriem.

Informācija par termiņu, kādā atļauts piedalīties ceļu satiksmē, transportlīdzekļa īpašniekam ir pieejama e-CSDD vai, izmantojot CSDD aplikāciju, bet visām personām, izmantojot SMS vai maksas tālruni (skatīt sadaļu "Informācija par transportlīdzekli").

Noņemot transportlīdzekli no uzskaites atsavināšanai Latvijā, tiek izbeigta reģistrētā turētāja atbildība par pārkāpumiem, kas ar transportlīdzekli izdarīti ceļu satiksmē. Atbildīgs par pārkāpumiem ir transportlīdzekļa īpašnieks.

Transportlīdzekli, kurš noņemts no uzskaites atsavināšanai Latvijā, izvest no Latvijas aizliegts. Lai šādu transportlīdzekli izvestu no Latvijas, jāveic noņemšana no uzskaites izvešanai no Latvijas (skatīt sadaļu "Transportlīdzekļa noņemšana no uzskaites izvešanai no Latvijas").

Ievērībai!

Ja citā Eiropas Savienības dalībvalstī iegādātu 5 gadus vai jaunāku M1 (tai skaitā M1G) vai N1 (tai skaitā N1G) kategorijas transportlīdzekli reģistrē juridiskā persona savā īpašumā vai turējumā, transportlīdzekli aizliegts noņemt no uzskaites atsavināšanai vai izvešanai no Latvijas 15 dienas. Šajā gadījumā CSDD vienlaikus ar transportlīdzekļa reģistrāciju reģistrē atsavināšanas aizliegumu uz 15 dienām un informāciju par transportlīdzekli elektroniski nodod Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

Ja VID saistībā ar reģistrēto transportlīdzekli uzsāk nodokļu administrēšanas pasākumus, tas par attiecīgo transportlīdzekli reģistrē atsavināšanas aizliegumu.

Ja VID neuzsāk nodokļu administrēšanas pasākumus, pēc 15 dienām atsavināšanas aizliegums tiek dzēsts automātiski.

VID aizliegumu dzēš, kad ir pabeigti nodokļu administrēšanas pasākumi vai tiek samaksāta drošības nauda. Sīkāku informāciju par šo procedūru var saņemt VID.