Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par CSDD pakalpojumu saņemšanu ārkārtējā situācijā: ŠEIT

No 2021. gada 1.marta CSDD Tukuma KAC jaunā adrese ir Vilkājas iela 9a, Tukums.

Vispārēja informācija

Saskaņā ar "Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumu" nodoklis ik gadu jāmaksā visām personām, kuru īpašumā, turējumā vai valdījumā Latvijā ir vai tiek reģistrēti transportlīdzekļi (izņemot traktortehniku, tādas automobiļu piekabes un puspiekabes, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg, tramvajus, trolejbusus, bezceļu transportlīdzekļus, sniega motociklus, mopēdus un velosipēdus) vai ar nodokli apliekamajam transportlīdzeklim tiek izsniegtas tranzīta numura zīmes. Šajā likumā noteikti arī atbrīvojumi no nodokļa un atvieglojumi nodokļa maksāšanā.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā par kārtējo kalendāro gadu un par iepriekšējiem kalendārajiem gadiem, ja transportlīdzeklis ir bijis reģistrēts uzskaitē Latvijā un nodoklis nav ticis samaksāts.

UZMANĪBU!
Ņemot vērā dažādās nodokļa nomaksas iespējas (CSDD e-pakalpojumos, CSDD KAC vai pārskaitījums Valsts kasei), CSDD nevar nodrošināt samaksu apliecinošās informācijas apriti gadījumos, kad nodokļa maksājums veikts nepilnā apjomā. Attiecīgi pirms pakalpojuma saņemšanas, CSDD KAC nav iespējas veikt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa piemaksu vai daļēju samaksu. Tādēļ, ja esat izvēlējies veikt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa nomaksu pa daļām, pirms CSDD KAC apmeklējuma pārliecināties, ka esat veicis nodokļa samaksu pilnā (likumā noteiktajā) apmērā. Ievērojot minēto, lūdzam pirms CSDD KAC apmeklējuma pārliecināties par nodokļa samaksu likumā noteiktajā apmērā gadījumos, kad maksājums veikts vairākās daļās!

Nodoklis tiek ieskaitīts valsts budžetā. Nodokli par katru Latvijā reģistrētu vai pirmo reizi reģistrējamu transportlīdzekli maksā reizi gadā neatkarīgi no tā, cik reižu kalendārā gada laikā attiecīgajam transportlīdzeklim tiek veikta valsts tehniskā apskate vai tas tiek reģistrēts.