Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Tirdzniecības numuru saņemšanas kārtība

Vispārēja informācija

Komersanti, kuri reģistrējuši tirdzniecības vietu CSDD, var saņemt tirdzniecības numurus jebkurā no CSDD klientu apkalpošanas centriem.

Tirdzniecības numura zīmes un tām atbilstošas tirdzniecības numura kartes CSDD izsniedz Latvijā ievestu un nereģistrētu, tirdzniecībai paredzētu transportlīdzekļu pārvietošanai uz tirdzniecības vai glabāšanas vietu vai arī izmēģinājuma braucieniem ar šādiem transportlīdzekļiem.

Konkrētā veida tirdzniecības numura zīmes atļauts izmantot tikai attiecīgo kategoriju transportlīdzekļiem. Tirdzniecības numura zīmes veidu norāda tirdzniecības numurā. Izšķir šādu veidu tirdzniecības numura zīmes:

  • A – mopēdiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem;
  • B – vieglajiem automobiļiem, kā arī kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg;
  • C – kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg;
  • D – autobusiem;
  • E – piekabēm.

Tirdzniecības numura zīmes izmanto un tās ir derīgas tikai Latvijas teritorijā.

Tirdzniecības numura zīmes izsniedz triju darbdienu laikā pēc numuru saņemšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas CSDD.

Tirdzniecības numura zīmes izsniedz uz laiku līdz 1 gadam.

Ja, lietojot tirdzniecības numura zīmes, ir uzlikts sods par administratīviem pārkāpumiem ceļu satiksmē, t.sk. par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem, CSDD jaunas tirdzniecības numura zīmes komersantam neizsniedz līdz naudas soda samaksai.

5 darbdienu laikā pēc tirdzniecības numura zīmju derīguma termiņa beigām tirdzniecības numura zīmes un tirdzniecības numura kartes komersantam jānodod CSDD.

No 01.01.2016, izsniedzot tirdzniecības numuru, netiek izsniegta drukāta tirdzniecības numuru karte. Tirdzniecības numura karti noformē Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.