Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Tehniskā stāvokļa vērtēšana

Veicot transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un aprīkojuma kontroli tehniskās apskates ietvaros, konstatētos trūkumus un bojājumus novērtē ar šādiem vērtējumiem:

"1" - sīks trūkums vai bojājums, kas tieši neietekmē satiksmes drošību. Transportlīdzeklim tiek izsniegta tehniskās apskates uzlīme, kurā norādīts periodiskās tehniskās apskates derīguma termiņš;

"2" - būtisks trūkums vai bojājums, kas ietekmē apkārtējo vidi vai var ietekmēt satiksmes drošību. Transportlīdzeklim tiek izsniegta tehniskās apskates uzlīme, kurā termiņš, līdz kuram atļauts piedalīties ceļu satiksmē, tiek norādīts uz melna fona. Šādu transportlīdzekli atļauts ekspluatēt Latvijā 30 dienas, sākot no pamatpārbaudes veikšanas datuma. Transportlīdzeklim ir jānovērš konstatētie trūkumi vai bojājumi un jāveic atkārtota pārbaude;

"3" - bīstams trūkums vai bojājums, kas apdraud apkārtējo vidi, cilvēku veselību, dzīvību vai satiksmes drošību. Transportlīdzeklim netiek izsniegta tehniskās apskates uzlīme un tā ekspluatācija līdz trūkumu vai bojājumu novēršanai ir aizliegta. Transportlīdzeklim ir jānovērš konstatētie trūkumi vai bojājumi un jāveic pamatpārbaude.

Ja transportlīdzeklim trūkumi vai bojājumi nav konstatēti, piešķir vērtējumu “0”. Transportlīdzeklim tiek izsniegta tehniskās apskates uzlīme, kurā norādīts periodiskās tehniskās apskates derīguma termiņš.

Pamatpārbaude tiek veikta visiem transportlīdzekļiem šādos gadījumos:

  • kārtējo reizi uzrādot transportlīdzekli tehniskajai apskatei;
  • ja iepriekšējā pārbaudē transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis novērtēts ar vērtējumu "3";
  • ja beidzies atkārtotās pārbaudes termiņš;
  • ja tehniskajā kontrolē uz ceļiem transportlīdzeklim konstatēti trūkumi vai bojājumi, kas novērtēti ar vērtējumu "3";
  • ja transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) vēlas saņemt noteiktu bīstamo vielu pārvadājoša transportlīdzekļa atbilstības sertifikātu (ADR sertifikāts) vai “Zaļo” ETMK kravas automobiļu un to piekabju (puspiekabju) tehniskās apskates sertifikātu un kopš tehniskās apskates uzlīmes saņemšanas ir pagājis vairāk par 30 dienām.

Atkārtotā pārbaude tiek veikta, ja pamatpārbaudē transportlīdzeklis novērtēts ar vērtējumu "2" un kopš pamatpārbaudes nav pagājušas vairāk kā 30 dienas. Atkārtotajā pārbaudē galvenokārt tiek kontrolēta pamatpārbaudē konstatēto bojājumu vai trūkumu novēršana. Gadījumā, ja transportlīdzeklim radušies citi acīmredzami trūkumi vai bojājumi (piemēram, sasists priekšējais stikls), tad arī tos novērtē un atzīmē tehniskās apskates protokolā.

Novērtējot motociklu, triciklu un kvadriciklu tehnisko stāvokli, jāveic arī tehnisko kontroli gaitā, tāpēc pamatpārbaudi vai atkārtoto pārbaudi nebūs iespējams veikt, ja brauktuve būs apledojusi vai apsnigusi, redzamība būs apgrūtināta lietus, miglas vai sniega dēļ.