Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par CSDD pakalpojumu saņemšanu ārkārtējā situācijā: ŠEIT

Tehniskā stāvokļa vērtēšana

Veicot transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un aprīkojuma kontroli tehniskās apskates ietvaros, konstatētos trūkumus un bojājumus novērtē ar šādiem vērtējumiem:

"1" - konstatēti sīki trūkumi vai bojājumi, kas tieši neietekmē satiksmes drošību (transportlīdzeklim tiek izsniegta tehniskās apskates uzlīme);

"2" - konstatēti būtiski bojājumi vai trūkumi, kas ietekmē apkārtējo vidi vai var ietekmēt satiksmes drošību. Transportlīdzeklim tehniskās apskates uzlīme tiek izsniegta, kurā informācija par transportlīdzekli un termiņš, līdz kuram atļauts piedalīties ceļu satiksmē, tiek norādīts uz melna fona. Šādu transportlīdzekli, uzrādot tehniskās apskates protokolu, atļauts ekspluatēt Latvijā 30 dienu laikā no pamatpārbaudes veikšanas. Transportlīdzeklim ir jānovērš konstatētie trūkumi vai bojājumi un jāveic atkārtota pārbaude;

"3" - konstatēti bīstami trūkumi vai bojājumi, kas apdraud apkārtējo vidi, cilvēku veselību, dzīvību vai satiksmes drošību. Transportlīdzeklim tehniskās apskates uzlīme netiek izsniegta un tā ekspluatācija līdz trūkumu vai bojājumu novēršanai ir aizliegta. Transportlīdzeklim ir jānovērš konstatētie trūkumi vai bojājumi un jāveic pamatpārbaude.

Pamatpārbaude tiek veikta visiem transportlīdzekļiem šādos gadījumos:

  • kārtējo reizi uzrādot transportlīdzekli tehniskajai apskatei;
  • ja iepriekšējā pārbaudē transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis novērtēts ar vērtējumu "3";
  • ja beidzies atkārtotās pārbaudes termiņš;
  • ja tehniskajā kontrolē uz ceļiem transportlīdzeklim konstatēti trūkumi vai bojājumi, kas novērtēti ar vērtējumu "3";
  • ja transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) vēlas saņemt noteiktu bīstamo vielu pārvadājoša transportlīdzekļa atbilstības sertifikātu (ADR sertifikāts);
  • ja transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) vēlas saņemt "Euro III drošo" vai "Euro IV drošo" vai "Euro V drošo" kravas automobiļu un to piekabju (puspiekabju) tehniskās apskates sertifikātu un kopš tehniskās apskates uzlīmes saņemšanas ir pagājis vairāk par 30 dienām.

Atkārtotā pārbaude tiek veikta, ja pamatpārbaudē transportlīdzeklis novērtēts ar vērtējumu "2" un kopš pamatpārbaudes nav pagājušas vairāk kā 30 dienas. Atkārtotajā pārbaudē galvenokārt tiek kontrolēta pamatpārbaudē konstatēto bojājumu vai trūkumu novēršana. Gadījumā, ja transportlīdzeklim radušies citi acīmredzami trūkumi vai bojājumi (piemēram, sasists priekšējais stikls), tad arī tos novērtē un atzīmē tehniskās apskates protokolā.

Motociklu, triciklu un kvadriciklu tehnisko stāvokli novērtēs arī gaitā, tāpēc pamatpārbaudi vai atkārtoto pārbaudi nevarēs veikt, ja brauktuve būs apledojusi vai apsnigusi, redzamība būs apgrūtināta lietus, miglas vai sniega dēļ.

Sīkāk ar pilnu tehnisko apskati regulējošā normatīva tekstu var iepazīties Ministru kabineta 2017.gada 30.maija noteikumos Nr.295 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa".