Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pakalpojuma saņemšanas kārtība saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem: ŠEIT 

Tehniskās apskates uzlīme

Tehniskās apskates uzlīme

Ja tehniskajā apskatē transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis un tā aprīkojums kopumā novērtēts ar "0" vai "1" vērtējumu, tam tiek dota atļauja piedalīties ceļu satiksmē un izsniegta tehniskās apskates uzlīme, kurā norādīts datums (to ieskaitot), līdz kuram atļauts piedalīties ceļu satiksmē.

Ja tehniskajā apskatē (pamatpārbaudē) transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis un tā aprīkojums kopumā novērtēts ar vērtējumu "2", tam tiek dota pagaidu atļauja 30 dienas piedalīties ceļu satiksmē valsts teritorijā un izsniegta tehniskās apskates uzlīme, kurā datumu, līdz kuram atļauts piedalīties ceļu satiksmē, norāda uz melna fona.

Automobilim tā tiek pielīmēta priekšējā stikla (vējstikla) iekšpusē labajā apakšējā stūrī, bet motociklam, triciklam, kvadriciklam, piekabei un puspiekabei – tā tiek izsniegta, uzlīmējot to uz speciālas pamatnes.

Ja tehniskajā apskatē transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis un tā aprīkojums kopumā novērtēts ar vērtējumu "3", tam netiek dota atļauja vai pagaidu atļauja piedalīties ceļu satiksmē un netiek izsniegta tehniskās apskates uzlīme.

Tehniskās apskates uzlīmes dublikāts

Tehniskās apskates uzlīmes dublikātu pielīmē vai izsniedz bez transportlīdzekļa tehniskās kontroles veikšanas jebkurā transportlīdzekļa kategorijai atbilstošā tehniskās apskates vietā, ja iepriekš izsniegtā, spēkā esošā tehniskās apskates uzlīme ir nozaudēta vai bojāta, vai mainījušies transportlīdzekļa uzskaites dati, kas tiek norādīti transportlīdzekļa tehniskās apskates uzlīmē.

Ja transportlīdzeklim ir acīmredzami trūkumi vai bojājumi, inspektors drīkst pieņemt lēmumu pielīmēt vai izsniegt tehniskās apskates uzlīmes dublikātu tikai pēc trūkumu vai bojājumu novēršanas.