Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Reģistrācijas pārtraukšana, nenododot numura zīmes Covid-19 laikā

Līdz 09.09.2020. transportlīdzekļa īpašniekam vai — transportlīdzekļa līzinga gadījumā — transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītajam transportlīdzekļa turētājam bija tiesības noņemt transportlīdzekli no uzskaites, pārtraucot transportlīdzekļa reģistrāciju uz laiku, bet nenododot transportlīdzekļa numura zīmes CSDD.

Lai transportlīdzekli, kura reģistrācija ir pārtraukta, nenodot numura zīmes, izmantotu ceļu satiksmē, transportlīdzeklis atkārtoti jāreģistrē uzskaitē e-CSDD, izņemot gadījumu, ja transportlīdzeklis tiek norakstīts. Šo darbību var veikt elektroniski e-CSDD transportlīdzekļa reģistrētais īpašnieks vai gadījumā, ja reģistrētais īpašnieks ir līzinga kompānija – reģistrētai transportlīdzekļa turētājs. CSDD Klientu apkalpošanas centros šis pakalpojums nav pieejams.

Pakalpojums e-CSDD pieejams, izmantojot sasaisti "Vienotā pieteikšanās" un izvēloties atbilstošāko autentifikācijas veidu – izmantojot savu kredītiestādi, E-paraksta viedkarti vai elektronisko parakstu.

Pēc autorizācijas sadaļā "Darbības ar transportlīdzekļiem" izvēlas "Reģistrācijas pārtraukšana uz laiku un atjaunošana uzskaitē Covid-19 laikā", kur veic nepieciešamās darbības.

Svarīgi!

  • Ar transportlīdzekli, kura reģistrācija ir pārtraukta, aizliegts piedalīties ceļu satiksmē.
  • Par numura zīmju uzglabāšanu atbildīgs ir reģistrētais transportlīdzekļa īpašnieks un turētājs. Valsts reģistrācijas numura zīmes ir aizliegts nodot izmantošanai citam transportlīdzeklim.
  • Transportlīdzekļa reģistrācijas pārtraukšana uz laiku neatbrīvo tā īpašnieku un turētāju no atbildības par transportlīdzekli un rīcību ar to.

Maksājumi:

Atjaunojot uzskaitē transportlīdzekli, kura reģistrācija pārtraukta, veic šādus maksājumus:

  • par CSDD pakalpojumiem:
    • par katru nodokļa maksājumu e-CSDD - 1,02 eiro;
  • transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis (ja nav nomaksāts) no atjaunošanas uzskaitē brīža (atjaunošanas uzskaitē mēnesi ieskaitot) līdz kalendārā gada beigām*.

* Ja transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs ir persona, kurai piemērojams atbrīvojums vai atvieglojums no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas un vēlaties to piemērot šim transportlīdzeklim, lūdzu deklarējiet atbrīvojuma / atvieglojuma piemērošanu šeit: Nodokļu atvieglojumu deklarēšana”.  e-CSDD var deklarēt:

  • atbrīvojuma piemērošanu personām ar invaliditāti;
  • atvieglojuma piemērošanu daudzbērnu ģimenes loceklim.

Pārējos likumdošanā paredzētos atbrīvojumus vai atvieglojumus no nodokļa nomaksas iespējams piemērot tikai, vēršoties kādā CSDD klientu apkalpošanas centrā.

e-CSDD vidē veicamo darbību aprakstu skatīt zemāk pievienotajā failā:

Pievienotie faili