Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Punktu skaitīšanas kārtība

Par formāliem pārkāpumiem, piemēram, par dokumentu aizmiršanu mājās vai tuvo gaismu neieslēgšanu diennakts gaišajā laikā, pārkāpumu uzskaites punktus nepiešķir.

Savukārt, par braukšanu alkohola reibumā piešķir maksimālo pārkāpumu uzskaites punktu skaitu - "8". Par braukšanu alkohola reibumā ir noteikts ievērojams naudas sods un tiesību atņemšana līdz pat pieciem gadiem.

Pārkāpumu uzskaites punkti ir spēkā 2 gadus no to piešķiršanas brīža, bet, ja tiek izdarīts pārkāpums, par kuru piešķir 8 punktus, tie ir spēkā 5 gadus.

Sakrājot 4 punktus, vadītājam uz viņa deklarēto dzīvesvietas adresi vai uz e-pastu (ja par to iepriekš ir veikta atzīme CSDD e-pakalpojumos) tiek nosūtīts brīdinājums par iegūto punktu skaitu. Aicinot turpmāk nepieļaut ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, vadītājam ir iespēja brīvprātīgi apmeklēt apmācības kursus par ceļu satiksmes drošības jautājumiem un drošas transportlīdzekļu vadīšanas jautājumiem vai braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības.

Sakrājot 8 punktus,  vadītājam uz viņa deklarēto dzīvesvietas adresi vai uz e-pastu (ja par to iepriekš ir veikta atzīme CSDD e-pakalpojumos) tiek nosūtīts paziņojums noteiktā termiņā apmeklēt apmācības kursus par ceļu satiksmes drošības jautājumiem un drošas transportlīdzekļu vadīšanas jautājumiem vai braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības. Konkrētu lēmumu par to, vai vadītājam jāapmeklē kursi vai braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības, pieņem CSDD, izvērtējot reģistrētos pārkāpumus. Ja paziņojumā norādītajā termiņā kursi vai nodarbības korekcijas grupās netiek apmeklētas vai nav pilnībā apmeklētas, vadītājs saņem papildus 2 punktus, savukārt, apmeklējot kursus vai nodarbības korekcijas grupās, vadītājam uzkrāto punktu skaitu samazina par 2 punktiem.

Sakrājot 12 punktus, vadītājam uz viņa deklarēto dzīvesvietas adresi vai uz e-pastu (ja par to iepriekš ir veikta atzīme CSDD e-pakalpojumos) tiek nosūtīts paziņojums noteiktā termiņā nokārtot teorētisko eksāmenu ceļu satiksmes drošības jautājumos un veikt transportlīdzekļu vadīšanas iemaņu pārbaudi (vadīšanas eksāmenu). Noteiktajā termiņā sekmīgi nokārtojot eksāmenus, vadītājam uzkrāto punktu skaitu samazina par 2 punktiem. Gadījumos, kad ar pirmo reizi neizdodas sekmīgi nokārtot eksāmenus, tos var kārtot atkārtoti vairākas reizes, bet sekmīgi nenokārtojot vai arī izvēloties to nedarīt, vadītājam uzkrāto punktu skaitu palielina par 2 punktiem.

Sakrājot 16 punktus (vadītājiem, kuru stāžs mazāks par 2 gadiem – 10 punktus), vadītājam piemēro transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu. Aizlieguma termiņš ir 1 gads, un pēc tā beigām, lai atjaunotu vadīšanas tiesības, sekmīgi jānokārto gan teorētiskais, gan vadīšanas eksāmens CSDD. Vadītājiem, kuru stāžs bijis mazāks par 2 gadiem, vēl par gadu pagarina jaunā vadītāja statusu.