Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija un vēsture

Valsts akciju sabiedrība "Ceļu satiksmes drošības direkcija"(CSDD) ir valsts akciju sabiedrība, kas saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu un CSDD Statūtiem nodarbojas ar transportlīdzekļu reģistrāciju, autovadītāju kvalifikācijas eksāmenu pieņemšanu un vadītāja apliecību izsniegšanu, tehniskās apskates nodrošināšanu, veic ceļu drošības auditu un vispārēju pārraudzību, kā arī veido un uztur transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru, informē un izglīto ceļu satiksmes dalībniekus. CSDD nodrošina arī Rīgas Motormuzeja, tā Bauskas filiāles un Biķernieku kompleksās sporta bāzes darbību.

1991.gada 25.oktobrī Satiksmes ministrijā tika izveidota jauna valsts struktūrvienība - Ceļu satiksmes drošības departaments, tagad – direkcija. Valsts autoinspekcijas funkcijas tika nodotas jaunizveidotajam Ceļu satiksmes drošības departamentam.

Lai izveidotu jaunu institūciju, bija jārada atbilstošs likumdošanas pamats. Tā 1994.gada 30.augustā Ministru kabinets izdeva noteikumus ar likuma spēku “Par ceļu satiksmi”, bet 1997.gada 21.oktobrī Valsts prezidents izsludināja “Ceļu satiksmes likumu”. Tas nosaka, kas Latvijā nodarbojas ar ceļu satiksmes vispārējo pārvaldi, izsniedz autovadītāju apliecības, reģistrē transportlīdzekļus, izstrādā ceļu satiksmes noteikumus, kā arī to, kādi ir autovadītāju pienākumi un tiesības.

Pamatojoties uz Ceļu satiksmes likumu, izstrādāta virkne normatīvo aktu: "Ceļu satiksmes noteikumi", "Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumi", "Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība", "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem" u.c.

Latvija ir pievienojusies 1968.gada Vīnes konvencijai "Par ceļu satiksmi" un 1968.gada Vīnes konvencijai "Par ceļa zīmēm un signāliem", arī visi iepriekšminētie normatīvie akti balstīti uz šo konvenciju un Eiropas Savienības normatīvu prasībām.

No 2004.gada 1.septembra CSDD ir valsts akciju sabiedrība.