Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Apmācības kārtība

Lai iegūtu motocikla vadītāja apliecību:

  • A1 un B1 kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai apmācība autoskolā nav obligāta. Apgūt nepieciešamās zināšanas, lai kārtotu eksāmenu CSDD A1 kategorijas iegūšanai, var pašmācības ceļā, izmantojot Ceļu satiksmes noteikumus un Ceļu satiksmes noteikumu testu;
  • A1 un B1 kategorijas vadītāja apliecību CSDD iespējams saņemt pēc teorētiskā un vadīšanas eksāmena nokārtošanas;
  • A2 un A kategoriju vadītāja apliecības iegūšanai autoskolā jāapgūst šo transportlīdzekļu vadītāju apmācības kurss un CSDD jānokārto teorētiskais un vadīšanas eksāmeni. 

Autoskolai apmācību laikā pretendents jāiepazīstina ar eksāmenu norises kārtību, kā arī ar pretendenta tiesībām un pienākumiem, tos kārtojot. Apmācības apjoms un saturs autoskolā ietver gan teorētisko apmācību par Ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošības jautājumiem, gan braukšanas apmācību.

Apmācības kārtība A2 un A kategorijas vadītāja tiesību iegūšanai noteikta 13.04.2010. MK noteikumos Nr.358 "Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācību programmām".

Transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir tiesības vadīt B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, Latvijā atļauts vadīt arī A1 kategorijas transportlīdzekļus.