Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par CSDD pakalpojumu saņemšanu ārkārtējā situācijā: ŠEIT

No 1.marta CSDD Tukuma KAC jaunā adrese: Vilkājas iela 9a, Tukums.

Sākot ar 2021. gada  8. februāri Jelgavas klientu apkalpošanas centra jaunā adrese: Aviācijas iela 40b, Jelgava.

Teorētiskais eksāmens un pieteikšanās eksāmenam

Iepriekšēja pieteikšanās mopēda teorētiskajam eksāmenam ir obligāta. Pieteikties mopēda eksāmeniem iespējams:

Nepieciešamie dokumenti:

  • personu apliecinošs dokuments – pase, personas identifikācijas (ID) karte, braukšanas mācību atļauja, vadītāja apliecība, mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība; personām, kas jaunākas par 15 gadiem - dzimšanas apliecība;
  • veselības pārbaude (med.izziņa). Par tās derīgumu persona var pārliecināties e-CSDD vai klātienē CSDD. Veselības pārbaudi var veikt pie ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādēs izveidotās ārstu komisijās;
  • atkārtota eksāmena gadījumā papildus dokumenti nav jāiesniedz, bet pirms eksāmena jāveic apmaksa.

Piesakoties eksāmeniem telefoniski vai e-CSDD, augstāk minētie dokumenti jāuzrāda pirms eksāmena. Par neierašanos uz eksāmenu lūdzam paziņot ne vēlāk kā iepriekšējā darba dienā. Atteikt eksāmenu var, piezvanot pa tālruni, personīgi ierodoties CSDD klientu apkalpošanas centrā vai izmantojot e-CSDD, anulējot reģistrēto pieteikumu. 

Notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 2.februāra noteikumiem Nr. 103 "Transportlīdzekļu vadītāju tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība, kā arī vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas un atjaunošanas kārtība".

Teorētiskais eksāmens ir datorizēts. Pirms eksāmena CSDD inspektoram jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Inspektors paskaidros eksāmena norises kārtību un atbildēs uz jautājumiem.

Eksāmens sākas ar demonstrācijas (iepazīšanās) daļu, kurā tiek parādīts, kā atbildēt uz jautājumiem.

Eksāmenā jāatbild uz 20 jautājumiem. Lai tuvinātu situāciju reālajai lēmuma pieņemšanai ceļu satiksmē, uz visiem eksāmena jautājumiem jāatbild pēc kārtas. Teorētiskais eksāmens katram jākārto patstāvīgi, bez citu personu vai palīgmateriālu palīdzības. Ja šī prasība pēc inspektora aizrādījuma atkārtoti netiek pildīta, vainīgo izraida no eksāmena telpas un eksāmens nav nokārtots. Atbilžu sniegšanai atvēlētais laiks ir 20 minūtes, ko fiksē dators. Eksāmena rezultātu vērtē speciāla datora programma.

Eksāmens ir nokārtots, ja nepareizi atbildēto jautājumu skaits nepārsniedz 2 jautājumus.

Noslēdzoties eksāmenam, kļūdas tiks parādītas datora monitorā. Inspektors tās pēc Jūsu lūguma izskaidros. Atkārtots teorētiskais eksāmens ir pieļaujams ne ātrāk kā nākošajā darba dienā.