Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Kuģošanas līdzekļa uzkarināmā motora reģistrācija Latvijā

Vispārēja informācija

Lai piedalītos ūdens satiksmē kuģošanas līdzekļa motoram ir jābūt norādītam kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecībā. Motors var nebūt norādīts kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecībā šādos gadījumos:

  • ja motora jauda ir mazāka par 3,7 kW;
  • ja līdzi ir CSDD izsniegta izziņa par kuģošanas līdzekļa motora piederību (izziņa var būt izsniegta arī citai personai). Izziņu par kuģošanas līdzekļa motora piederību izsniedz tikai uzkarinātam motoram;
  • ja līdzi ir cita kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecība, kurā ir reģistrēts izmantojamais motors.

Kuģošanas līdzekļa uzkarināmā motora reģistrāciju var veikt jebkurā no CSDD klientu apkalpošanas centriem neatkarīgi no kuģošanas līdzekļa īpašnieka dzīvesvietas vai kuģošanas līdzekļa iepriekšējās reģistrācijas vietas.

Izziņu par kuģošanas līdzekļa motora piederību izsniedz tikai uzkarinātam motoram. Iebūvētu motoru reģistrē tikai, ja tas tiek reģistrēts kuģošanas līdzeklim.

Ievērībai!
Kuģošanas līdzekļa uzkarināmo motoru reģistrē Latvijā, ja tam ir veikta atbilstības novērtēšanas procedūra un motors ir marķēts ar CE marķējumu atbilstoši normatīvajiem aktiem par atpūtas kuģu būvniecību, atbilstības novērtēšanu un piedāvāšanu tirgū (skatīt sadaļu "Kuģošanas līdzekļa CE marķējums"). Šī prasība neattiecas uz:

  • kuģošanas līdzekļu motoriem, kuri iepriekš reģistrēti kādā Eiropas Savienības dalībvalstī;
  • kuģošanas līdzekļu motoriem, kuri būvēti pirms 2005. gada.

Papildu informācija par vispārējiem kuģošanas līdzekļu motoru reģistrācijas nosacījumiem skatāma sadaļā "Vispārēji kuģošanas līdzekļu reģistrācijas nosacījumi".