Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Latvijā reģistrētu kuģošanas līdzekļa uzkarināmo motoru izslēdz no reģistra šādos gadījumos:

  • ja uzkarināmais motors ir gājis bojā, iznīcināts vai kļuvis lietošanai nederīgs;
  • ja uzkarināmais motors ir izvests no Latvijas;
  • ja uzkarināmais motors ir atsavināts citai personai, kura to nav reģistrējusi noteiktajā kārtībā;
  • ja uzkarināmais motors ir nozagts.

No reģistra var izslēgt tikai tos uzkarināmos motorus, kuriem ir izsniegta izziņa par mazizmēra kuģošanas līdzekļa motora piederību. Ja uzkarināmais motors ir reģistrēts kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecībā, un motoru vairs neizmanto iepriekšminēto gadījumu dēļ, ierakstus par motoru no reģistrācijas apliecības jādzēš, veicot kuģošanas līdzekļa reģistrācijas apliecības maiņu (skatīt sadaļu "Kuģošanas līdzekļa tehnisko datu izmaiņu reģistrācija").

Motoru no reģistra var izslēgt jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā vai e-CSDD.

Motoru, kurš izslēgts no reģistra, nevar izmantot ūdens satiksmē. Uzkarināmais motors, kurš ir izslēgts no reģistra, netiek uzskatīts par pēdējā reģistrētā īpašnieka īpašumu.

No reģistra izslēgtu uzkarināmo motoru atjauno uzskaitē, uzrādot motoru agregātu numuru salīdzināšanai. Agregātu numuru salīdzināšana nav nepieciešama, ja tiek atjaunots uzskaitē uzkarināmais motors, kurš izslēgts no reģistra, jo ir atsavināts citai personai, un reģistrācijai tiek iesniegts Latvijā sastādīts īpašuma tiesības apliecinošs dokuments vai īpašnieku maiņas reģistrācija tiek veikta, pamatojoties uz abpusēju iesniegumu.