Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Ja kuģošanas līdzekli paredzēts atsavināt citai personai Latvijā, tas jānoņem no uzskaites atsavināšanai Latvijā.

Noņemot kuģošanas līdzekli no uzskaites atsavināšanai Latvijā. Reģistrā izdara atzīmi par noņemšanu no uzskaites atsavināšanai Latvijā un atļauju piedalīties satiksmē 5 dienas pēc noņemšanas no uzskaites.

Kuģošanas līdzekli atļauts atsavināt arī pēc reģistrācijas apliecībā norādītā termiņa beigām, bet, lai to izmantotu ūdens satiksmē, kuģošanas līdzeklis transportlīdzeklis jāatjauno uzskaitē (skatīt sadaļu “Noņemta no uzskaites kuģošanas līdzekļa atjaunošana uzskaitē CSDD klientu apkalpošanas centrā“ vai “Noņemta no uzskaites kuģošanas līdzekļa atjaunošana uzskaitē e-CSDD”).

Informācija par termiņu, kādā atļauts piedalīties ceļu satiksmē, transportlīdzekļa īpašniekam ir pieejama e-CSDD vai, izmantojot aplikāciju, bet visām personām, izmantojot SMS vai maksas tālruni (skatīt sadaļu "Informācija par transportlīdzekli").

Kuģošanas līdzekli, kurš noņemts no uzskaites atsavināšanai Latvijā, izvest no Latvijas aizliegts. Lai šādu kuģošanas līdzekli izvestu no Latvijas, jāveic noņemšana no uzskaites izvešanai no Latvijas.

Ja kuģošanas līdzekli paredzēts izvest no Latvijas pārreģistrācijai vai atsavināšanai citā valstī, tas jānoņem no uzskaites izvešanai no Latvijas.