Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Ārkārtējās situācijas laikā ir ieviestas izmaiņas CSDD pakalpojumos. Detalizēta informācija par Pakalpojumiem.

Klātienes pakalpojumi – transportlīdzekļu reģistrācijā un autovadītāju apliecību izsniegšanā turpmāk tiek nodrošināti tikai pēc iepriekšējā pieraksta – Tālruņu saraksts.

Uz ārkārtējās situācijas laiku tiek atcelti autovadītāju teorijas un vadīšanas eksāmeni.

Tehniskā apskate tiek nodrošināta ierastajā kārtībā.

Turpmāk tikai kravas auto stūrējamā ass būs jāaprīko ar vienādām riepām

Otrdien, 8.novembrī valdība apstiprināja izmaiņas, kas paredz, ka turpmāk tikai kravas auto priekšējā stūrējamā ass būs jāaprīko ar vienādām riepām.

Valdības apstiprinātie grozījumi MK noteikumos Nr.466 „Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem” paredz, ka turpmāk automobiļu ar pilnu masu virs 3500 kg priekšējā stūrējamā ass būs jāaprīko ar vienādām riepām, kas nozīmē, ka riepu izgatavotājam un protektora zīmējumam būs jābūt identiskam.

Veicot anketēšanu, kā arī izpētot ārvalstu pieredzi, CSDD secināja, ka esošās prasības par riepu uzstādīšanu kravas automašīnām ir nesamērīgas pret ieguvumiem, jo tiek radīts liels finansiālais slogs iesaistītajām mērķgrupām – autopārvadātāju uzņēmumiem, un tiek samazināta to konkurētspēja ar ārvalstu autopārvadātāju uzņēmumiem.

Tāpat grozījumi MK noteikumos paredz, ka vieglo automobiļu ar pilnu masu līdz 3500kg katra ass būs jāaprīko ar vienādām riepām, kā arī atcelta prasība mazo piekabju (ar pilnu masu līdz 3500kg) aprīkošanai ar ziemas apstākļiem paredzētām riepām.

Noteikumi arī paredz iespēju uzlabot autobusu dīzeļmotoru izmešu rādītājus, aprīkojot to izplūdes sistēmas ar papildus cieto daļiņu filtru. Šādi aprīkotu autobusu dīzeļmotora izmešu absorbcijas koeficients nedrīkstēs pārsniegt 0,7m-1.

Ar šīm un pārējām izmaiņām, kas paredzētas valdības apstiprinātajos MK noteikumos, var iepazīties šeit.

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālr.: 67025777
E-pasts: pr@csdd.gov.lv