Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pirmoreiz Tukumā aizvadīta “Tehniskās apskates nakts”

Sestdien, 19.augustā, pirmoreiz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Tukuma tehniskās apskates stacijā notika “Tehniskās apskates nakts” pasākums, kurā bezmaksas auto diagnostika tika veikta 192 automobiļiem.

CSDD pasākumā “Tehniskās apskates nakts” jau sesto gadu autovadītājiem tiek piedāvāts bez maksas pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli, kā arī pievērst uzmanību tā nozīmei ceļu satiksmē ikdienā.

“Tehniskās apskates nakts” vecākais auto bija 1975.gada ZAZ, savukārt jaunākais auto – 2016.gadā ražots Nissan. Tukumā top 3 populārākās auto markas bija Audi (42), Volkswagen (30) un Opel (25).  Pasākuma vidējais auto vecums - 17 gadi.

Speciālisti atklāja lielākus vai mazākus bojājumus 73% transportlīdzekļu, kas potenciāli atstāj negatīvu ietekmi uz satiksmes drošību. Visbiežāk bojājumi bija saistīti ar bremžu un balstiekārtas sistēmām, kā arī neatbilstošām gaismām. Automobiļu tehniskais stāvoklis nav atkarīgs tikai no vecuma, bet arī no vadītāja attieksmes un lietošanas apstākļiem, piemēram, 1993.gada izlaiduma BMW markas auto tika konstatēti 20 būtiski bojājumi (vērtējums “2”).

Nākamais “Tehniskās apskates nakts” pasākums notiks 26.augustā Rīgā, kur iepriekšējā pierakstīšanās uz auto diagnostiku netiek plānota.

Šī gada “Tehniskās apskates nakts” pasākumi noslēgsies 2.septembrī jaunajā Siguldas tehniskās apskates stacijā.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Tālr.: 67025 730
www.csdd.lv