Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Par CSDD pakalpojumu saņemšanu ārkārtējā situācijā: ŠEIT

Cilvēkiem ar invaliditāti draudzīgākā ēka – CSDD Rīgas Motormuzejs!

Pirmdien, 24.oktobrī notika ikgadējā Invalīdu un viņu druagu apvienības Apeirons svinīgā balvu pasniešanas ceremonija. Apeirons balvas par vides pieejamības veicināšanu pasniedza septiņās kategorijās, par humānāko 2016.gada ēku atzīstot CSDD Rīgas Motormuzeju, kas ieguva Apeirons lielāko apbalvojumu – Zelta kruķi. To ik gadu saņem objekts, kas atbilst visām likuma prasībām vides pieejamības jomā.

Invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis norāda: “Rīgas Motormuzejs ir ļoti labs piemērs citiem. Tikai nesen tas tika renovēts un pilnveidots, ievērojot noteikumus, kas cilvēkiem ar invaliditāti padara iespējamu un ērtu iekļūšanu telpās, pārvietošanos un interaktīvu ekspozīcijas apskatīšanu, kas pirms tam nebija iespējama. Dažkārt, pilnveidojot ēkas, uzmanība tiek pievērsta tikai tam, kā cilvēki tur iekļūs un pārvietosies. Toties Rīgas Motormuzejs mūs visvairāk pārsteidza ar universālajiem dizaina principiem un interaktīvajiem risinājumi, kas cilvēkiem ar invaliditāti ļauj justies brīvi un redzēt ekspozīciju tāpat kā citiem.”

CSDD un CSDD Rīgas Motormuzejs pauž gandarījumu par iegūto balvu, jo rekonstruējot muzeju, viena no prioritātēm bija nodrošināt, lai ēka un muzeja ekspozīcija būtu pieejama pēc iespējas plašākai sabiedrības daļai, t.sk. cilvēkiem ar invaliditāti.

Vides pieejamības apsekojumi, kā arī balvu pasniegšanas norisinājās projekta Vide Visiem ietvaros, ko apvienība Apeirons realizēja ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālo atbalstu.

Nozīmīgākā balva - Zelta kruķis – ik gadu tiek pasniegta humānākajai ēkai.

 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
E-pasts: pr@csdd.gov.lv
Tālr.: 67025777