Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Cēsu Tehniskās apskates naktī pārbaudīti 177 auto

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajā pasākumā “Tehniskās apskates nakts” pagājušajā naktī tika pārbaudīti 177 automobiļi; to vidējais vecums – 15 gadi. 76% transportlīdzekļu speciālisti atklāja lielākus vai mazākus bojājumus, kas potenciāli atstāj negatīvu ietekmi uz satiksmes drošību. Pagājušajā naktī Cēsīs atklātie Top 3 bojājumi bija saistīti ar bremžu un balstiekārtas sistēmām, kā arī nenoregulētām gaismām.

Cēsis šogad bija pirmā reģionālā tehniskās apskates stacija, kurā notika ikgadējais pasākums “Tehniskās apskates nakts”. Nākamie šādi pasākumi būs Rēzeknē (12.augustā), Tukumā (19.augustā), Rīgā (26.augustā), kā arī nupat atklātajā Siguldas tehniskās apskates stacijā (2.septembrī). Reģionālās stacijās tiek organizēta iepriekšēja pierakstīšanās uz auto bezmaksas diagnostiku, savukārt Rīgā būs “dzīvā rinda”. Aicinām cilvēkus sekot līdzi informācijai par iespēju pierakstīties uz “Tehniskās apskates nakts” pasākumu CSDD e-Pakalpojumos e.csdd.lv. Pieteikšanās Rēzeknes pasākumam ir jau sākusies.

CSDD pasākumā “Tehniskās apskates naktis” jau sesto gadu tiek piedāvāts autovadītājiem bez maksas pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli, kā arī pievērst uzmanību tā nozīmei ceļu satiksmē ikdienā. Ja klients vēlas, viņš pasākuma laikā var veikt arī sava auto tehnisko apskati, izdarot nepieciešamos maksājumus.

Cēsīs “Tehniskās apskates nakts” notika jau otro reizi. Iepriekš, 2014.gadā, Cēsīs tika pārbaudīti 136 auto un vairāk nekā 80% transportlīdzekļu speciālisti atklāja trūkumus vai bojājumus, kas potenciāli atstāj negatīvu iespaidu kā uz satiksmes drošību, tā uz apkārtējo vidi.

Cēsu Tehniskās apskates stacijas darbības rezultāti:
Cēsu tehniskās apskates stacijā pērn tika pārbaudīti 19 068 automobiļu. Dienā Cēsīs vidēji apkalpo 76 klientu. Ar pirmo reizi tehnisko apskati Cēsīs iziet 63% auto, savukārt Latvijā šis rādītājs 2016.gadā bija vidēji 59%.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: csdd@csdd.gov.lv
Mājas lapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv