Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Ārkārtējās situācijas laikā ir ieviestas izmaiņas CSDD pakalpojumos. Detalizēta informācija par Pakalpojumiem.

Klātienes pakalpojumi – transportlīdzekļu reģistrācijā un autovadītāju apliecību izsniegšanā turpmāk tiek nodrošināti tikai pēc iepriekšējā pieraksta – Tālruņu saraksts.

Uz ārkārtējās situācijas laiku tiek atcelti autovadītāju teorijas un vadīšanas eksāmeni.

Tehniskā apskate tiek nodrošināta ierastajā kārtībā.

Aicinājums uz sabiedrisko diskusiju "Par saudzīgu mototransporta pārvietošanos Latvijas mežu ceļos"

02.13.2020

Mediji tiek aicināti piedalīties un atspoguļot diskusiju “Par saudzīgu mototransporta pārvietošanos Latvijas mežu ceļos” 18. februārī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē S.Eizenšteina ielā 16, plkst. 15.00, kur tiksies pārstāvji no CSDD, Latvijas Motoklubu asociācijas (MCA), Latvijas Motosporta federācijas ( LaMSF), Latvijas Valsts mežiem, Rīgas mežiem, Valsts mežu dienesta, Valsts policijas un Valsts vides dienesta.

Diskusiju un sarunu ir rosinājuši pēdējā laika notikumi, saistīti gan ar šķēršļu izvietojumu meža infrastruktūrās, kas raisījuši smagus, letālus rezultātus, un nesankcionēta mototransporta izmantošana Ložmetējkalna teritorijā.

Sarunas pamatnostādnes – rast kopīgu skatījumu uz mototransporta pārvietošanos meža infrastruktūrā, skaidrot sabiedrībai ko un kā drīkst, kur drīkst un kā sabalansēt sabiedriskās intereses, ievērojot visu pušu tiesības un pienākumus. Jautājumu loks, ar kuru saistīta diskusija un kuros plānots rast visiem pieņemamu saskarsmi:

1) Paust un skaidrot viedokli, kur var, kur nevar un kāpēc pārvietoties mežu teritorijās. Terminu “dabiskā brauktuve” skaidrojums, kur tiešām nedrīkst braukt un ko ietver sevī termins “minerāljoslas”, to izmantošana;

2) Motociklistu starptautiskā ētikas kodeksa punkti, to popularizēšana ikdienā (TET Takas 10 baušļi);

3) Alternatīvas teritorijas tūrisma enduro treniņiem, kur, kā un kā pareizi pieteikt. (Cirtnes, karjeri īslaicīgai izmantošanai);

4) Kartes, informatīvā datu bāze, tās pieejamība un izvietojums;

5) Kā ierobežot nelegālu un ekstrēmu pretdarbību (naglas, metāla dzelkšņi takās un ceļos).

Diskusijas pamatmērķis ir sākt saprotamu un skaidrojošu kampaņu motobraucēju un kvadriciklistu vidū uzsākot 2020 gada motosezonu ievērot saudzīgu un draudzīgu attieksmi pret Latvijas dabu, neierobežojot tiesības ceļot un pārvietoties pa ceļu, meža ceļu infrastruktūru to saudzējot.

Latvijas Motoklubu asociācijas (MCA) sekretārs:
Arnis Blodons
arnisb@tvnet.lv; 29238017