Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Invalīdu stāvvietas karte

Kartes lietošana

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem Invalīdu stāvvietu izmantošanas karte dod tiesības automobiļiem, kurus vada vai kuru pasažieris ir persona, kurai šī karte izsniegta, izmantot personām ar invaliditāti paredzētās stāvvietas (apzīmētas ar 844.papildzīmi "Invalīdiem" vai 942. ceļa apzīmējumu) gan Latvijā, gan arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Latvijas teritorijā uz automobiļiem, kas apzīmēti ar invalīdu stāvvietu izmantošanas karti nav attiecināma 302., 303., 327. zīmes darbība (302. zīme "Braukt aizliegts", 303. zīme "Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts", 327. zīme "Stāvēt aizliegts"), kā arī 326. zīmes "Apstāties aizliegts" darbības zonā atļauta personu ar invaliditāti iekāpšana transportlīdzekļos vai izkāpšana no tiem.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti jānovieto automobiļa salonā pie priekšējā stikla.

Par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram neatļauti uzstādīta Invalīdu stāvvietu izmantošanas karte, Ceļu satiksmes likums piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam sešu naudas soda vienību apmērā, kas naudas izteiksmē ir trīsdesmit euro, bet par stāvēšanu vietās, kas apzīmētas ar 844.papildzīmi vai ar 942.ceļa apzīmējumu, ar transportlīdzekli, kuram nav invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam vienpadsmit naudas soda vienību apmērā, kas naudas izteiksmē ir piecdesmit pieci euro.