Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Iespēja saglabāt valsts reģistrācijas numuru citam transportlīdzeklim

Vispārēja informācija

Transportlīdzekļa īpašnieks (turētājs, valdītājs) var saglabāt transportlīdzeklim piešķirtu numuru citai, savā īpašumā (turējumā, valdījumā) esoša transportlīdzekļa reģistrācijai šādos gadījumos:

  • gada laikā no numura maiņas uz citu numuru (piemēram, ja numurs nomainīts 15.01.2018., nomainīto numuru kā saglabātu var reģistrēt līdz 15.01.2019., šo datumu ieskaitot);
  • gada laikā pēc transportlīdzekļa norakstīšanas, ja pirms vai pēc transportlīdzekļa norakstīšanas numura zīmes tiek nodotas CSDD nodaļā (piemēram, ja transportlīdzeklis norakstīts 15.01.2018., transportlīdzeklim reģistrēto numuru kā saglabātu var reģistrēt līdz 15.01.2019., šo datumu ieskaitot).

Informāciju par saglabāta numura gada termiņu var saņemt ar e-pasta starpniecību (e-pasts: palidziba@csdd.gov.lv) vai jebkurā CSDD nodaļā.

Svarīgi!

  • Lai saglabātu numuru no transportlīdzekļa, kurš tiks atsavināts citai personai, numura maiņa jāveic līdz transportlīdzekļa noņemšanai no uzskaites atsavināšanai Latvijā atsavināšanai!
  • Lai saglabātu numuru no transportlīdzekļa, kurš tiks izvests no Latvijas, numura maiņa jāveic līdz transportlīdzekļa noņemšanai no uzskaites izvešanai no Latvijas!

Minētie ierobežojumi neattiecas uz individuālā pasūtījuma numura saglabāšanu.

Iesniegumu CSDD par saglabāta numura izgatavošanu iesniedz un samaksu par saglabātā numura zīmju izgatavošanu jāveic gada laikā no valsts reģistrācijas numura maiņas vai attiecīgi transportlīdzekļa norakstīšanas dienas. Ja noteiktajā termiņā numura zīme ir pieteikta izgatavošanai un veikta samaksa par to, valsts reģistrācijas numuru reģistrē ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc saglabāšanas termiņa beigām.

Pēc minētā termiņa beigām CSDD var piešķirt valsts reģistrācijas numuru citas personas transportlīdzekļa reģistrācijai.

Jāievēro!
Saskaņā ar Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumiem piešķirtā valsts reģistrācijas numura tālāka realizācija ir aizliegta.