Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Muitas deklarācija

Dokuments, kas apliecina, ka kuģošanas līdzekļa ievešana Eiropas Savienības muitas teritorijā no trešās valsts (valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts) ir noformēta normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā.

Muitas deklarāciju izsniedz muitas iestādes. Parasti tā ir muitas deklarācija IM4 vai EU4. Sīkāku informāciju par šo dokumentu un tā saņemšanas procedūru var saņem Valsts ieņēmumu dienestā.

Muitas dokuments jāiesniedz, ja kuģošanas līdzeklis iepriekš reģistrēts vai iegādāts valstī, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts.

Muitas deklarācija nav jāiesniedz transportlīdzekļa reģistrācijai. Attiecībā uz transportlīdzekļu ievešanu jāievēro sekojošais.
Ja transportlīdzekļa pēdējās reģistrācijas vai iegādes valsts nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, transportlīdzekļa ievešana jānoformē normatīvajos aktos par muitas lietām noteiktajā kārtībā (sīkāk informāciju par šo muitas procedūru var saņemt Valsts ieņēmumu dienestā).

Ja muitas procedūra veikta Latvijā, transportlīdzekļa reģistrāciju veic pēc šī fakta pārbaudes Valsts ieņēmumu dienesta informācijas sistēmā.

Ja muitas procedūra veikta citā ES dalībvalstī, transportlīdzekļa reģistrāciju Latvijā veic, ja ieguvējs šo faktu apliecina iesniegumā.

Tirdzniecības uzņēmumā iegādāta transportlīdzekļa ES preces statusu apliecina tirdzniecības uzņēmums, norādot šo faktu īpašumtiesību apliecībā.

Dokumenti