Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Statistikas iegūšanas metodes

Ceļu satiksmes negadījumi

Statistika par Latvijā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem tiek veidota no datiem, kas reizi mēnesī tiek saņemti no Iekšlietu ministrijas datubāzes. Apstrādājot ikmēneša datus, var mainīties arī iepriekšējo mēnešu rādītāji. Datus par iepriekšējo gadu parasti fiksē nākamā gada aprīlī.

Ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuriem izveidoti saskaņotie paziņojumi, tiek saņemts no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja.

Informācija par Eiropā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem tiek nodrošināta ar saiti uz Eiropas komisijas mājaslapu. Arī citi ārējie dati tiek parādīti, nodrošinot saiti uz datu avotu.

Ceļu satiksmes drošības indikatori

Latvijas Satiksmes ministrija kopā ar citām dalībvalstīm ir parakstījusi līgumu ar Eiropas Komisiju un Beļģijas ceļu satiksmes drošības institūtu “VIAS Institute” par ceļu satiksmes drošības būtisko veiktspējas indikatoru statistikas datu ievākšanu un analīzi. Saskaņā ar minēto līgumu, Satiksmes ministrija ir deleģējusi CSDD projekta “Collection of Key Performance Indicators (KPIs) for road safety” īstenošanu. Šī projekta mērķis ir iegūt precīzākus datus par faktoriem, kas būtiski ietekmē ceļu satiksmē bojā gājušo un smagi ievainoto skaitu, dalībvalstīs (turpmāk – KPI rādītāji). CSDD kopā ar ārpakalpojumu sniedzējiem nodrošina projektā noteikto ceļu satiksmes drošības rādītāju datu iegūšanu, apstrādi, apkopošanu un analīzi, kā arī to sagatavošanu un iesniegšanu Eiropas Komisijā.

Šobrīd kopā tiek pētīti 8 KPI rādītāji –

  1. atļautā braukšanas ātruma ievērošana,
  2. drošības jostu un bērnu sēdeklīšu/paliktņu) lietošana,
  3. motociklistu un velosipēdistu aizsargķiveru lietošana,
  4. transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā,
  5. viedierīču lietošana braukšanas laikā,
  6. automobiļu tehniskā drošība,
  7. ceļu infrastruktūra,
  8. palīdzības ierašanās laiks uz izsaukumu pēc negadījuma.

Iepirkuma rezultātā trīs KPI rādītājus - “Drošības jostu un bērnu sēdeklīšu/paliktņu lietošana”, “Aizsargķiveru lietošana” un “Viedierīču lietošana” novērojumus uz ceļiem 2021. gada septembrī - novembrī apdzīvotās vietās un ārpus apdzīvotām vietām veic SIA "Aptauju Centrs". Novērojumi nav saistīti ar sankcijām par pārkāpumiem. Lūgums sadarboties ar novērojumu veicējiem, īpaši bērnu sēdeklīšu/paliktņu un drošības jostu lietošanas novērojumos.

Indikatori būs pieejami ceļu satiksmes drošības rādītāju salīdzināšanai ES valstīs pēc projekta beigām 2022. gadā.

Transportlīdzekļi un kuģošanas līdzekļi

Statistika par Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem un kuģošanas līdzekļiem tiek veidota no CSDD uzturētas datubāzes.

Vadītāju apliecības un autovadītāju apmācība

Statistika par autovadītāju apmācību un Latvijā izsniegtajām un derīgājam un transportlīdzekļu vadītāju apliecībām veidota no CSDD uzturētas datubāzes.

Datu izmantošana

Izmantojot šos publiski pieejamos datus, ir obligāti norādāma atsauce uz informācijas avotu.