Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Braukšanas apmācība

Minimālais braukšanas nodarbību skaits B kategorijas iegūšanai ir 20 nodarbības, bet, ja pretendentam nav iepriekšēju iemaņu, ar šīm 20 nodarbībām, iespējams, nepietiks. Šādā gadījumā pretendents var aptuveni prognozēt braukšanas apmācībai nepieciešamo nodarbību skaitu, savam vecumam gados pieskaitot 10 nodarbības (piemēram, ja vecums ir 20 gadi, tad būs nepieciešamas aptuveni 30 braukšanas stundas).

Ja persona mācās braukt ar automobili vai motociklu, tad jābūt klāt braukšanas mācību atļaujai vai mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai (ja iepriekš jau ir iegūta un ir derīga). 

Vienas braukšanas nodarbības ilgums ir 45 minūtes un vienā dienā braukšanas mācību ilgums nedrīkst pārsniegt 2 nodarbības.

Pretendents var brīvi izvēlēties konkrētu instruktoru, pie kura ārpus teorētiskās apmācību nodarbību laika apgūt braukšanas prasmi (teorētiskās apmācības nodarbības kavēt nedrīkst). Par braukšanas nodarbību laiku un vietu pretendents vienojas ar instruktoru individuāli. Gadījumā, ja pretendents nav apmierināts ar instruktora apmācības metodi vai tīri cilvēciski nevar ar viņu saprasties, tad ir tiesīgs izvēlēties citu instruktoru.

Sākotnējai apmācībai jānotiek norobežotos laukumos vai autodromos. Kad pretendenta braukšanas iemaņas būs sasniegušas noteiktu līmeni, braukšanas apmācību varēs turpināt pa koplietošanas ceļiem.

Braukšanas nodarbības tiek fiksētas apmācības kartē. Beidzot braukšanas apmācību, instruktors apmācības kartē veic attiecīgu atzīmi.