Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Pakalpojuma saņemšanas kārtība saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem: ŠEIT 

Apmācības kārtība

Lai iegūtu D vai D1 kategorijas vadītāja kvalifikāciju, jāmācās autoskolā, jākārto teorētiskais un vadīšanas eksāmens. Ja personai ir iegūta C kategorija, tad D1 kategorijas vadītāja kvalifikāciju var iegūt, nokārtojot D kategorijas teorētisko eksāmenu.

DE kategorijas vadītāja kvalifikāciju var iegūt, beidzot apmācību autoskolā un nokārtojot vadīšanas eksāmenu. Ja personai ir vai tā iegūst CE kategorijas vadītāja kvalifikāciju, vienlaikus tiek piešķirta arī DE kategorijas vadītāja kvalifikācija (ja pirms tam ir iegūta vai tiek iegūta D kategorijas vadītāja kvalifikācija).

Autoskolai apmācību laikā pretendents jāiepazīstina ar eksāmenu norises kārtību, kā arī ar pretendenta tiesībām un pienākumiem, tos kārtojot. Apmācības apjoms un saturs autoskolā ietver gan teorētisko apmācību par Ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošības jautājumiem, gan braukšanas apmācību.

Apmācības kārtība vadītāja tiesību iegūšanai noteikta MK 13.04.2010. noteikumos Nr.358 "Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācību programmām".