Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija un eksāmens

Lai iegūtu vadītāja apliecību motorizēto atpūtas kuģu, kuru garums nepārsniedz 12 metrus, vadīšanai Latvijas iekšējos ūdeņos, CSDD jākārto teorētiskais eksāmens. Eksāmena pieņemšana un vērtēšana notiek saskaņā ar 2012.gada 4.septembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.619 "Noteikumi par atpūtas kuģu vadītāju apmācību, sertificēšanu un reģistrāciju".

Eksāmens notiek datorizēti, tajā ir 20 jautājumi, atbilžu sniegšanai atvēlētais laiks ir 20 minūtes. Eksāmens ir nokārtots, ja netiek pieļautas vairāk kā 2 kļūdas. Vadītāja apliecību izsniedz tajā pašā dienā, kad CSDD nokārtots eksāmens.

Iepriekšēja pieteikšanās eksāmenam ir obligāta. Pieteikties eksāmenam iespējams: 

Nepieciešamie dokumenti:

  • personu apliecinošs dokuments – pase, personas identifikācijas (ID) karte, vadītāja apliecība, atpūtas kuģa vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība, braukšanas mācību atļauja;
  • transportlīdzekļu vadītājiem paredzētā veselības pārbaude (med. izziņa). Par tās derīgumu persona var pārliecināties e-CSDD vai klātienē CSDD. Veselības pārbaudi var veikt pie ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādēs izveidotās ārstu komisijās;
  • atkārtota eksāmena gadījumā papildus dokumenti nav jāiesniedz.

Piesakoties eksāmenam pa tālruni vai e-CSDD, augstāk minētie dokumenti jāuzrāda 30 minūtes pirms eksāmena. Par neierašanos uz eksāmenu lūdzam paziņot ne vēlāk kā iepriekšējā darba dienā. Atteikt eksāmenu var piezvanot pa tālruni, personīgi ierodoties CSDD klientu apkalpošanas centrā vai izmantojot e-CSDD, anulējot pieteikumu. Neatsakot eksāmenu un neierodoties uz to, tas jāapmaksā pilnā apmērā. 

atputas 1

atputas 2