Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Ārvalstīs izsniegtas apliecības maiņa

Ja apliecība izsniegta kādā no Eiropas Savienības vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstīm, tad tā derīga transportlīdzekļa vadīšanai līdz pat tās derīguma termiņa beigām. Pēc personas vēlēšanās to var apmainīt pret Latvijas apliecību bez īpaša iemesla, bet jāņem vērā, ka apmaiņu var veikt tikai tad, ja persona pastāvīgi dzīvo Latvijā (Ceļu satiksmes likuma 22. panta 1.punkta 1.daļa).

Ja apliecība izsniegta citā valstī (ārpus Eiropas Savienības), tad šādu apliecību transportlīdzekļa vadīšanai Latvijā var izmantot līdz 1 gadam no ierašanās brīža Latvijā. Ja persona Latvijā uzturas ilgāk par 1 gadu, tad apliecība ir jāapmaina, noteiktajā kārtībā nokārtojot vadīšanas eksāmenu CSDD. Pirms reģistrācijas eksāmenu kārtošanai personai jāvēršas CSDD, lai darbinieki veiktu nepieciešamās vadītāja apliecības pārbaudes un nepieciešamības gadījumā pieprasītu informāciju no ārvalsts vadītāja apliecību izdevējiestādes par vadītāja apliecības izdošanas faktu.

Nepieciešamie dokumenti:

Apliecības maiņas gadījumā Latvijas apliecībā tiek norādītas tās pašas transportlīdzekļu kategorijas, kas ir norādītas ārvalsts apliecībā, vai tās, kas visprecīzāk atbilst maināmajā apliecībā norādītajām kategorijām (ja apliecībā norādītās kategorijas neatbilst Vīnes konvencijā noteiktajām kategorijām).