Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Ārvalstīs izsniegtas apliecības maiņa

1) Ja apliecība izsniegta kādā no Eiropas Savienības vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstīm, tad tā derīga transportlīdzekļa vadīšanai līdz pat tās derīguma termiņa beigām. Pēc personas vēlēšanās to var apmainīt pret Latvijas apliecību bez īpaša iemesla, bet jāņem vērā, ka apmaiņu var veikt tikai tad, ja persona pastāvīgi dzīvo Latvijā (Ceļu satiksmes likuma 22. panta 1.punkta 1.daļa).

2) Ja apliecība izsniegta citā valstī (ārpus Eiropas Savienības), tad šādu apliecību transportlīdzekļa vadīšanai Latvijā var izmantot līdz 1 gadam no ierašanās brīža Latvijā. Ja persona Latvijā uzturas ilgāk par 1 gadu, tad apliecība ir jāapmaina, noteiktajā kārtībā nokārtojot vadīšanas eksāmenu CSDD. Pirms reģistrācijas eksāmenu kārtošanai personai jāvēršas CSDD, lai veiktu nepieciešamās vadītāja apliecības pārbaudes.

  • Ja vadītāja apliecības izdošanas un derīguma faktu nav iespējams pārbaudīt tiešsaistes režīmā, CSDD nosūta pieprasījumu attiecīgajai ārvalstu kompetentajai iestādei sniegt detalizētu informāciju par vadītāja apliecību un tās derīgumu apmaiņai. Šādu apstiprinājumu CSDD var iesniegt arī pati persona, kura vēlas apmainīt apliecību. Šādā gadījumā, ņemot vērā Latvijā noteikto kārtību par starptautisko dokumentu apriti, tam jābūt legalizētam vai apstiprinātam ar apliecinājumu “Apostille”. Papildus informāciju par dokumentu legalizāciju skatīt https://www.mfa.gov.lv/.

Apvienotajā Karalistē (UK) izsniegtās vadītāja apliecības tiek mainītas bez eksāmenu kārtošanas. 

Papildus nepieciešams:

Apliecības maiņas gadījumā Latvijas apliecībā tiek norādītas tās pašas transportlīdzekļu kategorijas, kas ir norādītas ārvalsts apliecībā, vai tās, kas visprecīzāk atbilst maināmajā apliecībā norādītajām kategorijām (ja apliecībā norādītās kategorijas neatbilst Vīnes konvencijā noteiktajām kategorijām).