Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

SAŅEMOT PAKALPOJUMUS, OBLIGĀTI JĀLIETO MUTES UN DEGUNA AIZSARGMASKA! 

Vispārēja informācija

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksājumu par ārvalstīs reģistrēta M1* un N1** kategorijas transportlīdzekļa izmantošanu Latvijas teritorijā veic ārvalstīs reģistrētā transportlīdzekļa vadītājs, kura deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā.

* M1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.
** N1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā atbilstoši transportlīdzekļa izmantošanas laikposmam. Maksājumus iespējams veikt par šādiem periodiem:

  • par dienu (līdz esošās dienas beigām) – 10 euro;
  • par mēnesi (30 dienas) – 250 euro;
  • par sešiem mēnešiem (185 dienas) – 600 euro;
  • par gadu (365 dienas) – 1000 euro.

Veicot nodokļa maksājumu, transportlīdzekļa vadītājs, pastāvīgi izvērtē periodu, par kuru veic nodokļa samaksu. Nodokļa maksājumu var veikt par īsāku periodu un nepieciešamības gadījumā to var pagarināt, veicot atkārtotu nodokļa maksājumu par nākamo periodu, kad transportlīdzeklis tiks izmantots Latvijas teritorijā.

Nodokļa samaksu var veikt:

Svarīgi!

Ja nodoklis ir samaksāts, transportlīdzekli drīkst vadīt arī cits vadītājs.

CSDD nodrošina tikai nodokļa iekasēšanu, bet neveic tā samaksas kontroli un atmaksāšanu. Lēmumu par nodokļa vai tā daļas atmaksāšanu pieņem Valsts ieņēmumu dienests.

Informējam, ka ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt Latvijā pastāvīgi vai uz laiku. Reģistrējot šādu transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD klientu apkalpošanas centrā, kurā tika veikta transportlīdzekļa reģistrācijas pagaidu uzskaitē un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas. Sīkāku informāciju skatīt CSDD mājas lapas sadaļā “Transportlīdzekļa reģistrācija uz laiku”.

Informācija krievu valodā: šeit 
Informācija angļu valodā: šeit 

Informācija par cenu piedāvājumu pieejama šeit

Pievienotie faili