Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA par izmaiņām CSDD pakalpojumos COVD-19 ārkārtējās situācijas laikā.
Klātienes pakalpojumi-TL reģistrācija un vadītāju kvalifikācija-tiek nodrošināti tikai pēc iepriekšējā pieraksta PA TĀLRUNI KAC darba laikā
TEHNISKĀ APSKATE tiek veikta esošajā kārtībā.

Vispārēja informācija

Sākot ar 2017.gada 1.janvāri persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā vadīt ārvalstī reģistrētu M1* vai N1** kategorijas transportlīdzekli var, ja ir samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. 

Kārtība tiek attiecināta arī uz ārvalstī reģistrētiem nomā ņemtiem transportlīdzekļiem, kā arī transportlīdzekļiem, kuri piedalās ceļu satiksmē, līdz to reģistrācijai Latvijā, ja tos vada persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā.

* M1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.

** N1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā atbilstoši automobiļa izmantošanas laikposmam:

  • par dienu (līdz esošās dienas beigām) – 10 euro;
  • par mēnesi (30 dienas) – 250 euro;
  • par sešiem mēnešiem (185 dienas) – 600 euro;
  • par gadu (365 dienas) – 1000 euro.

Nodokļa samaksu var veikt:

Maksājumā ir jānorāda transportlīdzekļa vadītājs, kas vadīs transportlīdzekli. Ja nodoklis ir samaksāts, transportlīdzekli drīkst vadīt arī cits vadītājs. Šādā gadījumā jārēķinās, ka  atbildība par transportlīdzekļa izmantošanu Latvijā (piemēram, soda piemērošanu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu vadītājam klāt neesot u.tml.) tiks piemērota maksājumā norādītajam vadītājam.

CSDD nodrošina tikai nodokļa iekasēšanu, bet neveic tā samaksas kontroli un atmaksāšanu. Lēmumu par nodokļa vai tā daļas atmaksāšanu pieņem Valsts ieņēmumu dienests.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, ja nodokļa samaksa nebūs veikta, transportlīdzekļa vadītājam var tik piemērots naudas sods 150 līdz 400 eiro apmērā.

Vēršam uzmanību, ka no 01.01.2017. zaudē spēku līdz šim piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili!

Informējam, ka ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt Latvijā pastāvīgi vai uz laiku. Reģistrējot šādu transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas. Sīkāku informāciju skatīt CSDD mājas lapas sadaļā “Transportlīdzekļa reģistrācija uz laiku”.

Informācija krievu valodā: https://www.csdd.lv/doc/lielie/Info_par_izmainam_krievu_visp_21_12_2016.pdf 

Informācija angļu valodā: https://www.csdd.lv/en/driving-a-car-permanently-registered-abroad/driving-a-car-permanently-registered-abroad 

Informācija par cenu piedāvājumu pieejama šeit