Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārēja informācija

Lai persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, ceļu satiksmē izmantotu ārvalstī reģistrētu M1* un N1** kategorijas automobili, maksājams transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par šo transportlīdzekli.

* M1 kategorija – mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.
** N1 kategorija – mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

Nodokļa nomaksu veic e.CSDD. Maksājumu e.CSDD var veikt gan personas, kas reģistrētas e.CSDD pakalpojumu saņemšanai, gan arī personas, kas nav reģistrētas e.CSDD.

Nodokļa maksājuma apmērs tiek aprēķināts atbilstoši Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā noteiktajām likmēm.

Nodokli  maksā transportlīdzekļa vadītājs.

Veicot maksājumu e.CSDD, maksātājs norāda nodokļa aprēķinam nepieciešamos datus:

  • transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus atbilstoši transportlīdzekļa ārvalsts reģistrācijas dokumentā norādītajiem;
  • transportlīdzekļa vadītāja datus atbilstoši personu apliecinošajā dokumentā norādītajiem;
  • periodu, kuru transportlīdzeklis tiks izmantots ceļu satiksmē Latvijā.

Pakalpojuma saņemšana e.CSDD pieejama ŠEIT.

e.CSDD veicamo darbību aprakstu skatīt zemāk pievienotajā failā.

Ja TEN ir samaksāts, transportlīdzekli drīkst vadīt arī cits vadītājs.

CSDD nodrošina, lai veiktais nodokļa maksājums tiktu ieskaitīts Valsts kasē normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Saņemot pakalpojumu un atzīmējot piekrišanu pakalpojuma saņemšanas noteikumiem, pakalpojuma saņēmējs apstiprina, ka maksājums Valsts kasē tiek veikts labprātīgi.

Lēmumu par nodokļa vai tā daļas atmaksāšanu pieņem Valsts ieņēmumu dienests pēc iesnieguma saņemšanas no maksātāja.

Pievienotie faili