Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Saldus tehniskās apskates stacijā (kravas auto līnijā) no 1.09.2021.-03.10.2021 norisināsies remontdarbi. Klientus lūgums šajā laikā izmantot tuvākās kravas auto tehniskās apskates stacijas Talsos, Grobiņā, Ventspilī vai Jelgavā.

Pakalpojuma saņemšanas kārtība saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem: ŠEIT 

Latvijā izsniegtas apliecības maiņa

Latvijā izsniegta apliecība jāmaina, ja: 

  • apliecībai beidzies derīguma termiņš vai tuvojas derīguma termiņa beigas;
  • mainījušies personas dati, piemēram, vārds, uzvārds un / vai personas kods. Šādā gadījumā apliecības maiņa jāveic 30 dienu laikā; 
  • apliecība ir bojāta;
  • ir iegūta jauna vadītāja kvalifikācija (t.sk. mainījies periodiskās apmācības (95.koda) derīguma termiņš vai persona, kurai bijusi izsniegta vadītāja apliecība ar tiesībām vadīt transportlīdzekli tikai ar automātisko pārnesumkārbu (78.kods), ir nokārtojusi braukšanas eksāmenu ar automobili, kas aprīkots ar mehānisko pārnesumkārbu).

Ja persona vēlas, vadītāja apliecību iespējams mainīt arī bez īpaša iemesla.

Vadītāja apliecību maina personai, kura pastāvīgi dzīvo Latvijā un kuras dzīvesvieta ir Latvijā (Ceļu satiksmes likuma 22. panta 1.punkta 1.daļa).

Latvijā izsniegtu vadītāja apliecību maina CSDD klientu apkalpošanas centros, kuros sniedz transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas pakalpojumus.

Lai apmainītu apliecību, eksāmeni nav jākārto! CSDD nepiemēro sodu par to, ka vadītāja apliecības maiņa tiek veikta pēc tajā norādītā termiņa. Taču jāņem vērā, ka, ja apliecībai beidzies derīguma termiņš, stājas spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums un, ja šajā laikā tiek vadīts transportlīdzeklis, sodu var piemērot policijas darbinieki. 

Nepieciešamie dokumenti: