Sīkdatnes palīdz mums veidot mūsu pakalpojumus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai.

Aizvērt

Vispārīga informācija

Noteiktu bīstamo kravu pārvadājumiem paredzēto transportlīdzekļu atbilstības sertifikāts (ADR sertifikāts) ir katru gadu atjaunojams dokuments, kas apliecina transportlīdzekļa atbilstību noteiktu bīstamo kravu pārvadāšanai. To noformē konkrētā transportlīdzekļa kategorijai un konstrukcijas parametriem atbilstošā tehniskās apskates stacijā vienlaicīgi ar tehnisko apskati.

ADR sertifikāta noformēšana ietver transportlīdzekļa tehniskās stāvokļa un aprīkojuma pārbaudi (pamatpārbaude) un iesniegto pamatojuma dokumentu izskatīšanu.

Par autovadītāju apliecību bīstamo kravu pārvadāšanai termiņa pagarinājumu

Ņemot vērā Covid-19 izplatību un ar to saistītos ierobežojumus apmācības un eksaminācijas jomās, ANO tikai ierosināts noslēgt jaunu starpvalstu līgumu ar kuru ADR apliecības un bīstamo kravu padomnieku sertifikāti, kuru derīguma termiņš beidzas laikposmā no 01.03.2020. līdz 01.09.2021., ir derīgi līdz 2021.gada 30.septembrim. Latvija šim līgumam pievienojās 9.martā.

Latvijā ADR vadītāju apmācība tika pārtraukta no 16.03.2020. līdz 2020.g. jūnijam, kad tika atcelta ārkārtējā situācija. Visu vasaru, kā arī rudenī, līdz pat 2020.g. novembrim, kad atkārtoti tika izsludināta ārkārtējā situācija un aizliegta klātienes apmācība, notika aktīva ADR apmācība un eksaminācija, dodot iespēju gan jauniem, gan esošiem vadītājiem iegūt ADR apliecības. Tomēr, kopš 2020.gada  novembra ADR apmācība līdz nesenai pagātnei tika pārtraukta.

Ar ADR vadītāju apmācību nodarbojas trīs autoskolas, šim apmācības veidam ir atsevišķi sertificēti pasniedzēji. Konsultējoties ar autoskolām, ir atjaunota ADR vadītāju apmācība, praktisko daļu un konsultācijas nodrošinot individuāli. Eksāmenus datorizēti pieņem CSDD, eksāmenu pieņemšana  nav tikusi pārtraukta.