Zināmi CSDD drošas velo braukšanas lietpratēji

Drukāt

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas „Velosipēdu redzi?”, kas notika no aprīļa beigām līdz jūnija vidum, ietvaros vairāk nekā 4500 interesentu pārbaudījuši savas velo braukšanas prasmes.

Tāpat noskaidroti labākie drošas riteņbraukšanas lietpratēji:

  • 1./2.vietu dala: Kārlis Upsavs, un Regina Prohorova, katrs izcīnīja 7612 punktus;
  • 3./4.vietu dala: Rоberts Drekālovs un Arnolds Prohorovs, katrs izcīnīja 7603 punktus;  
  • 5.vietā: Ģirts Stinkulis, izcīnīja 7592 punktus.

Pēc drošas velo braukšanas speciālistu vērtējuma, visi pieci laureāti „ir kā radīti ceļu satiksmei. Viņi brauc droši, bet ne pārgalvīgi, piesardzīgi, bet ne bailīgi un ievēro visu, kas jāievēro. Neko pielikt, ne atņemt – ideāli”.

Velo testa uzvarētāji balvā saņems CSDD velo drošības komplektu (velo saslēdzējs, kameras labošanas komplekts, trīs dažādi atstarotāji, velo lukturītis un CSDD kampaņas „Velosipēdu redzi?” īpašā atstarojošā veste).

Jau vēstīts – lai riteņbraucēji varētu labāk sagatavoties aktīvai velo braukšanas sezonai, pavasarī, CSDD kampaņas „Velosipēdu redzi?” ietvaros tika izveidots īpašs velo tests, kur ikvienam interesentam bija iespēja pārliecināties par savas braukšanas prasmēm, pārbaudīt reakciju pirms sēšanās uz riteņa un saņemt ieteikumus drošai velo braukšanai ikdienā.

Visiem testa dalībniekiem bija iespēja ierindoties kādā no pieciem braukšanas prasmju profiliem. Velo braukšanas speciālistu sniegtais testā iegūto profilu skaidrojums, ko katrs interesents var salīdzināt ar saviem rezultātiem:

Profils

Skaidrojums

„Trīsritenis”

Zini, izskatās, ka tava reakcija tiešām ir kājminamās domāšanas līmenī. Tu esi ļoti neuzmanīgs, aizmāršīgs un bīstams gan sev, gan pārējiem satiksmes dalībniekiem. Ja nesāksi pievērst krietni lielāku vērību tam, kas notiek uz ceļa, silti iesakām uz velosipēda nekāpt. Tad jau labāk ej ar kājām

„Sieviešu ritenis”

Tu esi ļoti uzmanīgs un piesardzīgs braucējs. Jāsaka, pat pārāk piesardzīgs. Šāda pārlieka piesardzība patiesībā ir drīzāk bīstama, nevis apsveicama. Iesakām uz ceļa būt drošākam un lēmumus pieņemt straujāk

„Kalnu ritenis”

Enerģija tev, protams, plūst pāri malām, bet, zini, ceļš nav kalnu trase, kurā skriet uz pilnu klapi. Citiem satiksmes dalībniekiem var būt citi mērķi. Iesakām pievērst lielāku uzmanību ceļu satiksmes noteikumiem un drošībai un savu tieksmi pēc asākām izjūtām realizēt tam piemērotās vietās

„BMX”

Kopumā tu esi labs braucējs. Reakcija un vērība tev ir īstajā vietā. Tikai reizēm tevi mēdz pievilt nepacietība. Iesakām, piedaloties ceļu satiksmē, tomēr drusku vairāk sevi disciplinēt. Bet citādi, viss ok

Droši aprīkots „Fiksītis”

Tu esi kā radīts ceļu satiksmei. Tu brauc droši, bet ne pārgalvīgi, piesardzīgi, bet ne bailīgi un ievēro visu, kas jāievēro. Neko pielikt, ne atņemt – ideāli

Savas velo braukšanas prasmes interneta vidē: http://www.draugiem.lv/csdd/api/veloredzi,kopumā pārbaudījuši gandrīz tūkstoš interesentu. Savukārt CSDD velo teltī, kas maijā un jūnijā darbojās dažādu publisku pasākumu ietvaros, ar līdzīga testa palīdzību savas riteņbraukšanas prasmes pārbaudījuši vairāk nekā 3600 cilvēku.

Visaktīvāk velo braukšanas prasmes internetā pārbaudīts maija beigās, dienā sasniedzot pat 100 unikālos mājas lapas apmeklētājus. Vairāk nekā 90% velo testa dalībnieku bija no Latvijas, pārējie no – Lielbritānijas, Somijas, Vācijas, Grieķijas u.c. valstīm.

Drošas velo braukšanas un reakcijas testa ideja: gan interneta vidē, gan uz īpaša stenda veikt video testu ar piecām bīstamām situācijām, izmērīt savu reakciju, pārliecināties, vai bīstamās situācijās rekcija ir atbilstoša, kā arī saņemt ieteikumus drošai braukšanai. Tests nodrošina iespējas vēl pirms piedalīšanās ceļu satiksmē virtuāli iejusties velosipēdista lomā, pārliecināties un iegūt informāciju par savām braukšanas prasmēm, pārbaudīt reakciju, iepazīt un izprast bīstamākās situācijas, kā arī saņemt padomus drošai velo braukšanai, tādējādi rūpējoties gan par savu, gan par citu satiksmes dalībnieku drošību.

Šobrīd velo tests joprojām darbojas interneta vidē: http://www.draugiem.lv/csdd/api/veloredzi, tāpat savas velo braukšanas prasmes bez maksas var pārbaudīt ikviens Rīgas Motormuzeja apmeklētājs.

Jau ziņots, ka aprīlī, uzsākoties aktīvajai velo sezonai, CSDD turpināja pērn veiksmīgi uzsākto sociālo kampaņu „Velosipēdu redzi?”, kā ietvaros notika dažādi velo drošībai veltīti pasākumi.

 

 

                                                                                                 

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67025730

E-pasts: office@csdd.gov.lv 

Twitter: @csdd_lv

 

Atpakaļ