Par citās valstīs reģistrētiem transportlīdzekļiem

Drukāt


Par citās valstīs reģistrētiem transportlīdzekļiem

Klientu ērtībām CSDD apkopojusi informāciju par veidiem, kā bez maksas iegūt datus par citās valstīs reģistrēto transportlīdzekļu nobraukumu (odometru rādījumi) un tehnisko stāvokli (apskate).

Publiski pieejamie dati par citu valstu transportlīdzekļiem ir salīdzinoši vispārīgi, pamatā tie pieejami katras valsts valodā, CSDD negarantē to izcelsmi un par informācijas iegūšanu varētu būt jāmaksā atbilstoši konkrētā pakalpojuma sniedzēja noteiktajam.

Šie dati par Latvijā un ārvalstīs reģistrētajiem transportlīdzekļiem noderēs, piemēram, pirms iespējamās auto iegādes, lai uzzinātu informāciju par nolūkoto spēkratu.

 

Dānija:

1. Informācija par Dānijā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Dānijas Muitas un nodokļu administrācijas mājas lapā: http://goo.gl/XxWxg. Ievadot transportlīdzekļa VIN vai transportlīdzekļa Dānijas reģistrācijas numuru, pieejama informācija par transportlīdzekļa vispārējo tehnisko stāvokli un pēdējo fiksēto odometra rādījumu.

 

Francija:

Transportlīdzekļu tehniskās apskates dati Francijā tiek glabāti par pēdējiem četriem gadiem. Svarīgi, ka pārdodot automobili, kas vecāks par četriem gadiem, ne mazāk kā pirms sešiem mēnešiem tam ir jābūt veiktai tehniskajai apskatei.

Atbilstoši Francijas likumdošanai, transportlīdzekļu tehniskās apskates dati un vispārīga informācija nav pieejama trešajām personām, ja vien transportlīdzekļa īpašnieks nav devis atļauju publiskot šādu informāciju attiecīgajiem tehniskās apskates uzņēmumiem vai uzņēmumiem, kas veic transportlīdzekļu informācijas un vēstures apkopošanu.

Francijā tehnisko apskati veic vairāki uzņēmumi: „AUTO SAFETY FRANCE”, „SECTA / AUTOSUR”, „VIVAUTO / AUTOVISION”, „DEKRA AUTOMOTIVE SA”, „SECURITEST SA”.

Ja transportlīdzeklim ir veikta tehniskā apskate kāda no „DEKRA AUTOMOTIVE SA” apskates stacijām un, ja datu publiskošanu ir atļāvis īpašnieks, tad uzņēmuma mājas lapā: http://goo.gl/30iXz1 ievadot transportlīdzekļa Francijas reģistrācijas numuru ir iespējams iegūt pēdējo tehniskās apskates datu rezultātus un odometra radījumus.

Interneta mājas lapās http://fr.vin-info.com un http://www.autodna.com, ievadot transportlīdzekļa VIN (Vehicle Identification Number), par maksu tiešsaistē pieejama informācija par Francijā reģistrētu transportlīdzekli, ko pēc tam iespējams saņemt arī uz klienta norādīto e-pasta adresi:

 • tehniskie (uzskaites) dati;
 • statuss (reģistrēts, eksportēts, ir / nav izsludināts meklēšanā), apskates derīguma termiņš, reģistrācijas datumi;
 • transportlīdzekļa fotogrāfijas;
 • reģistrācijas un tehniskās apskates dokumentu kopijas;
 • odometra rādījumi

Papildus informējam, ka meklējot automobili kādā no Francijas automobiļu tirdzniecības interneta mājas lapām, piemēram, http://www.lacentrale.fr vai http://www.ouestfrance-auto.com, ir iespējams iegūt neatkarīga Francija uzņēmuma „AUTOVIZA” (www.autoviza.fr), kas nodarbojas ar transportlīdzekļu datu apkopošanu un publicēšanu, informāciju par konkrētā automobiļa vēsturi, uzskaites datiem, reģistrācijas darbībām un odometra rādījumiem. Šie dati ir pieejami, ja sludinājumā ir šāda informatīva atzīme:  – „AUTOVIZA” logo.


Igaunija:

Informācija par Igaunijā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Igaunijas Ceļu administrācijas mājas lapā: https://goo.gl/U6fGJs. Ievadot transportlīdzekļa VIN un transportlīdzekļa Igaunijas reģistrācijas numuru, pieejama informācija par transportlīdzekļa reģistrācijas darbībām, tehniskās apskates vēsturi, tehniskajiem datiem un fiksētajiem odometra rādījumiem.


Lietuva:

1. Informācija par Lietuvā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Lietuvas reģistra mājas lapas e-pakalpojumu sadaļā: http://goo.gl/MbT2tW. Ievadot transportlīdzekļa VIN vai transportlīdzekļa Lietuvas reģistrācijas dokumenta („tehniskā pase”) numuru, pieejama informācija par automašīnas marku, modeli, izgatavošanas gadu, spēkrata kategoriju un tā statusu Lietuvā (ir / nav meklēšanā), tehnisko apskašu datiem un apdrošināšanas vēsturi.

2. Lietuvas Tehniskās apskates asociācijas mājas lapas http://goo.gl/X2jZSz sadaļā „TA istorija”, pieejami dati par tehnisko apskati (par laiku kopš 2006.gada) un par odometra rādījumiem (par laiku kopš 2009.gada).

 

Nīderlande:

1. Nīderlandes Transportlīdzekļu reģistra mājas lapā  https://ovi.rdw.nl, ievadot Nīderlandes transportlīdzekļa reģistrācijas numuru, bez maksas pieejama vispārēja informācija par transportlīdzekļa:

 • tehniskajiem (uzskaites) datiem;
 • statusu (reģistrēts, eksportēts, ir / nav izsludināts meklēšanā), apskates derīguma termiņiem, reģistrācijas datumiem;
 • izgatavotāja atsaukumiem.

 

2. Interneta mājas lapā http://nl.vin-info.com, ievadot transportlīdzekļa VIN (Vehicle Identification Number), par maksu tiešsaistē pieejama informācija par Nīderlandē reģistrētu transportlīdzekli, ko pēc tam iespējams saņemt arī uz savu norādīto e-pasta adresi:

 • tehniskie (uzskaites) dati;
 • statuss (reģistrēts, eksportēts, ir / nav izsludināts meklēšanā), apskates derīguma termiņš, reģistrācijas datumi;
 • transportlīdzekļa fotogrāfijas;
 • reģistrācijas un tehniskās apskates dokumentu kopijas;
 • odometra rādījumi.

 

Zviedrija:

1. Informācija par Zviedrijā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Zviedrijas Transporta aģentūras mājas lapā: http://goo.gl/RP8vd. Ievadot transportlīdzekļa Zviedrijas reģistrācijas numuru, pieejama transportlīdzekļa tehniskā informācija un informācija par pēdējo fiksēto odometra rādījumu.

 

 

Atpakaļ